ÇİÇEKLERİ SOLDURMAYALIM PROJESİ İLE 80 GENÇ DAHA HAYATA TUTUNACAK  

 
Vali Münir Karaloğlu, Çiçekleri Soldurmayalım Projesi Mesleki Eğitim Kurslarının açılışını gerçekleştirip Eğitim merkezinde incelemelerde bulundu.
Suça itilen gençlere yönelik Emniyet Müdürlüğü öncülüğündeki “Çiçekleri Soldurmayalım Projesi” ile 80 gence mesleki eğitim kursu açıldı. Programın açılışına Vali Münir Karaloğlu yanı sıra Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Başsavcı Ramazan Solmaz, Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, İŞKUR Müdürü Veli Tekkanat AESOB Başkanı Adlıhan Dere ile kursiyer öğrenciler katıldı.
 
Törende mesleki eğitim kursları devam eden ve pastacılık eğitimi alan gençler kendi yaptıkları pastaları protokole ikram ederken, üzerinde 'Çiçekleri Soldurmayalım' yazılı pastayı protokolle birlikte kestiler.
 
Açılışta konuşan Vali Münir Karaloğlu, Antalya İl Emniyet Müdürlüğü'nün liderliğinde Antalya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, İŞKUR, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve destek olan diğer kurumlarla beraber önemli bir projenin başlangıcı yapacaklarını belirtti.
 
Vali Münir Karaloğlu, emniyetin sadece suçlunun kovalanması ve suçun aydınlatılması ile ilgilenmediğini suç işlenmesine engel olacak faaliyetleri arttırmanın da asli görevi olduğuna dikkat çekti. Suç işlenmesini engellemeye yönelik faaliyetlerin daha önemli olduğunu belirten Vali Karaloğlu “Bu faaliyeti toplumu hasta olduktan sonra tedavi etmek değil hasta olmasına engel olmak olarak görmeliyiz” dedi.
 
Projenin toplumuzdaki çok önemli bir noktaya temas ettiğini ifade eden Vali Karaloğlu “Emniyetimiz bu kurslarla suç işleme riski olan bir alana müdahale ediyor. Çocuklarımıza kol kanat gerip şefkat göstererek onları bulundukları ortamdan çıkarıyor. Gelin çocuklar size bir meslek kursu verelim sonra da sizi bir meslek sahibi yapalım burada da bırakmayalım sizi bir iş sahibi yapalım diyor. Bu kursun asıl amacı bu. Çok önemli bir faaliyet. Mutlaka bunu yapmamız ve geliştirmemiz lazım. Bu pırıl pırıl çocuklar hepimizin. Hepsine el uzatmamız yardımcı olmamız lazım” dedi.
 
Proje kapsamında açılan kursların Antalya’nın özellikle de turizm sektörünün ihtiyacı olan kurslar olduğunu ifade eden Vali Münir Karaloğlu, burada kurs gören gençlerin meslek sahibi olmalarını ve ailelerini kurmalarını temenni edip kursiyerlere başarılarının diğer arkadaşlarına da güzel örnek teşkil edeceğini hatırlattı.
 
Vali Münir Karaloğlu konuşmasından sonra kursa destek olan kurum temsilcileri ile açılış kurdelesini kesti. Ardından kurs merkezinde incelemede bulundu.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com