SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ  

 
Vali Münir Karaloğlu 15 Temmuz Gazilerimizden Özel Harekât Polisi Erol Ay’a Devlet Övünç Madalyası ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Beratı takdim etti. Vali Münir Karaloğlu Erol Ay’a tevdi ettiği madalya ve beratın ardından Kore Gazimiz Mehmet Ak’ı işyerinde ziyaret etti.
İKİ KEZ GAZİ OLDU
2012 yılında Şırnak Cudi Dağında girdiği çatışma neticesinde Gazi olan Erol Ay 2013 yılında ilk kez Devlet Övünç Madalyası ve Beratı aldı. 15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ’nün hain kalkışması ile F16 pilotlarının Özel Harekât Daire Başkanlığı’nı bombaladığı esnada yaralanan Polis Memuru Erol Ay ikinci kez Devlet Övünç Madalyası ve Beratına layık görüldü. Antalya’da görev yapan Erol Ay’a madalyası ve beratını Vali Münir Karaloğlu tevdi etti.
 
Devlet övünç madalyalarının 18 tanesini toplu bir törenle Şehitlerimizin yakınları ve Gazilerimize tevdi ettiklerini belirten Vali Münir Karaloğlu 2 madalyanın daha sonra geldiğini, ilkini geçen hafta Manavgat’ta düzenlenen Muhtarlar Toplantısı esnasında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşuoğlu’nun Gazimize takdim ettiğini diğerinin ise Erol Ay’a ait olduğunu söyledi.
 
Erol Ay’ın Hem PKK ile mücadeleye girerek hem de 15 Temmuz gecesinde Ankara’da Özel Harekât Merkezinin bombalanması sonucunda Gazi olduğuna dikkat çeken Vali Karaloğlu bütün Şehitlerimize rahmet bütün Gazilerimize acil şifalar ve uzun ömür diledi.
 
KIBRIS GAZİSİNE ZİYARET
Vali Münir Karaloğlu Erol Ay’a tevdi ettiği madalya ve beratın ardından Kore Gazimiz Mehmet Ak’ı işyerinde ziyaret etti. Gazimizle sohbet eden Vali Karaloğlu Gazimize “Sizlerle gurur duyuyoruz” dedi.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com