BAKAN ÇAVUŞOĞLU İLE VALİ KARALOĞLU MANAVGAT TİCARET FUARI’NI AÇTI  

 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Vali Münir Karaloğlu "Ne Varsa Manavgat’ta Var” ticaret fuarının açılışını gerçekleştirdi.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Vali Münir Karaloğlu Antalya'nın Manavgat ilçesinde, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat Belediyesi, turizm ve iş adamları dernekleri tarafından, Atatürk Kültür Merkezi'nde bu yıl dördüncüsü düzenlenen 'Manavgat Ticaret Fuarı'nın açılışını gerçekleştirdi.
 
Fuarın açılışına ayrıca Antalya milletvekilleri Gökcen Özdoğan Enç ile İbrahim Aydın, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
TÜRKİYE BÜYÜYOR
Fuarın açılışında konuşan Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye'nin her alanda büyüme gösterdiğini ve dünya çapında yapılan veya yapılacak ilk 10 proje arasında Türkiye'den 6 proje olduğunu söyledi. Kanal İstanbul, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Edirne-Kars Hızlı Tren projelerini örnek gösteren Bakan Çavuşoğlu, "Edirne-Kars Hızlı Tren Projesi, Türkiye'nin Orta Asya ile bağlantısını sağlayacak. Türkiye artık sınırlarını aşıyor. Türkiye artık 780 bin kilometrekare içinde sınırlandırılmış, hapsedilmiş bir ülke değil. Dış politika açısıyla da aşıyor ama projeleriyle de aşıyor. Neden Edirne-Kars? Çünkü Kars-Tiflis-Bakü demiryolunu da açtık. Burada Hazar Denizi üzerinden Türkmenbaşı Limanı'na ulaşacağız. Özbek kardeşlerimize de ulaşacağız, Kırgız kardeşlerimize de Kazak kardeşlerimize de ulaşacağız. Atalarımızın geldiği Orta Asya'nın tamamına ulaşacağız" diye konuştu.
 
HIZLI TREN MÜJDESİ
Hızlı tren projesinin Anadolu'nun her kentine gideceğini aktaran Bakan Çavuşoğlu, "Isparta üzerinden Antalya'ya gelecek. Trabzon, Samsun, Adana'ya, Diyarbakır'a da gidecek. Yani Türkiye'nin her yerine gidecek olan 40 milyar dolarlık bir projeyi hayata geçirmek için çalışıyoruz. Ülkeler kredi getirmek için kendi şirketleriyle Türkiye'ye bu projeleri gerçekleştirmek üzere getirmek için çaba sarf ediyor, yarışıyor. Böylesine cazip bir ülke haline geldik" dedi.
 
KAHRAMAN ORDUMUZ MUZAFFER OLSUN
Konuşmasına ordumuzun, güney sınırımızdaki Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Harekatıyla terör örgütlerine karşı büyük bir mücadele halinde olduğunu hatırlatarak başlayan Vali Münir Karaloğlu: “Ordumuza dua ediyoruz. Rabbim onları muzaffer kılsın. İnşallah en kısa zamanda operasyonu tamamlar muzaffer bir şekilde ülkemize geri dönerler. Zaman zaman Şehitlerimiz oluyor. Rabbim bütün şehitlerimize rahmet etsin. Yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz.” dedi.
 
MANAVGATA YENİ İVME VE CANLILIK
İklimin en uygununun, toprağın en verimlisinin, doğanın en güzelinin bölgemizde olduğunu belirten Vali Münir Karaloğlu, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın bu kadar güzelliğin ve olumluluğun üzerinde “Ne varsa Manavgat’ta var” sloganıyla bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği ticaret fuarının, turizm sezonu öncesinde Manavgat’a yeni bir ivme ve canlılık kazandıracağını belirtip, ilin valisi olarak emeği geçenlere teşekkür etti. 
 
KAMU YATIRIMLARI HIZ KESMİYOR
Manavgatta çok önemli kamu yatırımlarının devam ettiğine dikkat çeken Vali Münir Karaloğlu Çevreyolu üzerindeki iki kavşağın çevre düzenlemeleriyle birlikte tamamlandığını diğer iki kavşağın ise ihale çalışmalarının devam ettiğini belirtti.
 
Yine Manavgat merkeze de toplum sağılığı merkezi, aile sağlığı merkezi ve 112 acil hizmetlerin içerisinde bulunacağı çok önemli bir sağlık merkezinin yapımının devam ederek %85 seviyesine geldiğini hatırlatan Vali Münir Karaloğlu, gençlerin kötü alışkanlardan uzak durarak milli ve manevi değerlerine bağlı kalmaları amacıyla oluşturdukları Manavgat Gençlik Merkezi’nin inşaatının devam ettiğini söyledi.
 
Manavgatın iyiye gittiğinin Manavgat Hükümet Konağı, Antalya Konya arası duble yolların, Side antik kentinin restorasyon ve sokak yenileme çalışmalarının devam ettiğini belirten Vali Karaloğlu Bakan Çavuşoğlu’nun destekleriyle bütün bunların yapıldığını ve daha güzel projelerin yapılmaya devam edeceğini dile getirdi.
 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Vali Münir Karaloğlu beraberlerindeki heyet ile fuarın açılışını yaparak, stantları gezdi. Toplam 85 firmanın stant açtığı fuar, üç gün sürecek.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com