BAKAN ÇAVUŞOĞLU VE VALİ KARALOĞLU MANAVGAT’TA MUHTARLARLA BULUŞTU  

 
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Vali Münir Karaloğlu, Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerinden 135 muhtarın katılımıyla Manavgat’ta bir otelde düzenlenen Muhtarlar Toplantısına katıldı.
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Vali Münir Karaloğlu, Manavgat ilçesinde bir otelde düzenlenen toplantıda Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerinden 135 muhtarla bir araya geldi. Toplantıya ayrıca Antalya Milletvekilleri Gökcen Özdoğan Enç ve İbrahim Aydın ile ilçe kaymakamları belediye başkanları, kurumların il ve bölge müdürleri de katıldı.
 
YATIRIM MÜJDESİ
Toplantıdaki konuşmasında, Manavgat ve Gündoğmuş yatırımları hakkında da bilgi veren Bakan Çavuşoğlu, “Manavgat’a yeni 500 yataklı Devlet Hastanesi yapıyoruz. Son günlerde Manavgat’a cezaevi yapılır mı tartışması var. Turizm bölgesine cezaevi mi yapılır mı diye. Cezaevi, Ilıcanın arkasına yapılacak. Alanya Mahmutlarda yapıldı. Akseki’ye açık cezaevi yapılacak. Cezaevi turizmi engellemez. Alanya’ya sorun cezaevi turizmi engelliyor mu? Turizmi bizden daha iyi bilen var mı? Türkiye’de turizme bizden daha çok önem veren oldu mu? Türkiye’de turizmin gelişmesi için bizden daha fazla çaba sarf eden, çalışan ve hassas olan oldu mu? Rakamlar ortada. Bu yıl rekor bekliyoruz biz bu konularda hassasız. Manavgat’a bir devlet üniversitesi kuruyoruz. Antalya’ya yeni 10 tane üniversite kuracağız. Antalya’da toplamda 700 bin ile 1 milyon arasında öğrenci olacak. Bunların yüzde yabancı öğrenci olacak. Şuan 5 tane üniversite var bir iki tanesinde sıkıntılar var. Gündoğmuş'ta yeni hastane açtık. Ayrıca Gündoğmuş’a yüksekokul da açıyoruz. Antalya’yı tren yolları ve duble yollarla ağ gibi öreceğiz”.
 
MANAVGAT VE GÜNDOĞMUŞU MASAYA YATIRACAĞIZ
Antalya’nın ilçelerinde muhtarlarla buluşma programına bugün Manavgat’ta iki ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek devam ettiklerini belirten Vali Karaloğlu ise; “Manavgat ve Gündoğmuş’tan 135 muhtarımız, belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız, bölge müdürlerimiz, il müdürlerimiz, ilçe müdürlerimiz ile bugün iki ilçeyi masaya yatıracağız.” dedi.
 
“SORUNLARI HEP BERABER ÇÖZECEĞİZ”
Muhtarların Antalya merkezine gelerek il müdürleriyle görüşebileceklerini ama Antalya’nın Gazipaşa’dan Kaş’a 450 km’lik bir mesafesi olan çok büyük bir coğrafya olduğuna dikkat çeken Vali Münir Karaloğlu, Muhtarların uzak mesafelerden geldikleri takdirde aynı gün içinde birden çok il müdürüyle bir araya gelmesinin mümkün olmadığını söyledi. Bu yüzden Cumhurbaşkanın da talimatlarıyla İlçelerde bu ve benzeri toplantıları yaparak bütün bölge müdürleri ve il müdürleri ile muhtarların yanlarına gittiklerini ifade eden Vali Karaloğlu “Muhtarlarımızın sorunlarını dinliyoruz. Yerinde çözümler üretiyoruz. Talimatlar veriyoruz sonrada konuştuğumuz konuları verdiğimiz talimatları Valilik üzerinden takibini yapıyoruz, yani sorunu sadece salonda konuşup bırakmıyoruz. Çözülüp çözülmediğini takip ediyoruz. Bugünde inşallah Manavgat ve Gündoğmuş’u hep beraber konuşacağız” diyerek her kurumun yapacağı işleri belirleyip daha sonrada sorunların çözümünü hep beraber yapacaklarını anlattı.
 
DAHA YAŞANILABİLİR ANTALYA YOLUNDA EMİN ADIMLAR
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na hitaben; “Sayın Bakanım sizin liderliğinizde, değerli Milletvekillerimizin büyük katkılarıyla, Gazipaşa’dan Kaş’a kadar Antalya’nın her santimetre karesinde müthiş bir yatırım ve hizmet seferberliği var” diyen Vali Münir Karaloğlu: “Bir taraftan kırsalda Büyükşehir Belediyemiz ilçelerde, İlçe Belediyelerimiz, genel bütçede bölge müdürlerimiz ve il müdürlüklerimiz üzerinden Antalya’da devam eden yüzlerce yatırım ve hizmetlerimiz var. Antalya her geçen gün daha yaşanılabilir bir şehir olma yolunda emin adımlarla gitmeye devam ediyor” dedi.
 
HEP BİRLİKTE ANTALYA’YI DAHA İYİ HALE GETİRECEĞİZ
Hizmetin iyi yapıldığı takdirde vatandaşın talebinin azalmadığını belirten Vali Karaloğlu; “Eskiden köylerimize stabilize yol yapardık vatandaşımız çok mutlu olurdu. Sonra soğuk asfalt dediğimiz yol yaptık vatandaşımız daha mutlu oldu. Biz zannettik ki vatandaşımız artık bizden başka bir şey istemeyecek. Şimdi Büyükşehir Belediyemiz sıcak asfalt yapmaya başladı. Hiç kimse soğuk asfalt istemiyor. Bu böyledir hizmetin kalitesi arttıkça vatandaşın talebi de artar. Bu da bizi çok mutlu ediyor. Biz daha iyisini yapalım vatandaşımızda bizden daha iyisini talep etsin. Bizi teşvik etsin bu hem hizmetin kalitesini hem de vatandaşımızın mutluluğunu arttırıyor. Türkiye gerçekten sınıf ve çağ atladı hizmetlerin kalitesi bakımından Antalya daha iyi hale geldi. Kamusu, yerel yönetimi ve siyasetçisiyle hep birlikte Antalya’yı daha iyi hale getireceğiz” dedi.
 
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com