GÖNÜL KÖPRÜSÜ GALA GECESİ İLE TAMAMLANACAK  

 
İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ve Antalya Valiliği koordinesinde yürütülen Biz Anadoluyuz Projesi’nde sona gelindi. Bitlis ve Şırnak’tan bugüne kadar Antalya’ya toplamda 2479 öğrenci geldi.
Biz Anadoluyuz Projesi’nde güney doğu illerinden son kafileyi ağırladık. 30 Ekim’den beri gelen misafir sayısı 3 bini bulurken Proje yarın akşam düzenlenecek Gala Gecesi ile son bulacak.
 
İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen 'Biz Anadoluyuz Projesi'nde sona gelindi. Doğu ve Güney Doğu Anadolu illerinden 15 yaş altı şehit ve gazi yakını, terör mağduru çocukları batı illerindeki akranlarıyla bir araya getiren projenin en büyük paydaşı Antalya oldu.
 
BÜYÜK PROJENİN SON KAFİLESİ ANTALYA’DA
30 Ekim'de gelen ilk kafileyle başlayan projede, 14'üncü son kafile de Antalya'ya geldi. İller arasında kardeşlik köprüsü kurmak, öğrenciler arasında yardımlaşma, dayanışma, işbirliği duygularının pekiştirilmesini sağlamak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında Antalya'da toplam misafir edilen öğrenci sayısı 2 bin 479'u buldu.
 
HAYATLARINDAKİ BİRÇOK İLKİ ANTALYA’DA YAŞADILAR
Antalya'ya gelen çocuklar, 5 yıldızlı her şey dâhil konseptli otellerde 2 gece - 3 gün rüya gibi bir tatil yaparken, Antalya'nın tarihi, kültürel, doğal güzelliklerini ziyaret etti eğlence parklarında doyasıya eğlendi. Çocukların neredeyse tamamı, denizi görmek, teleferiğe binmek, hayvanat bahçesini gezmek, akvaryumla su altı dünyasını keşfetmek, gibi ilkleri Antalya'da yaşadı.
 
3 BİN GÖNÜL KÖPRÜSÜ KURULDU
Antalya Valiliği koordinasyonunda, Milli Eğitim, Sağlık, Aile ve Sosyal Politikalar, Müftülük ve Emniyet Müdürlüklerinin destekleriyle gerçekleşen projede, kurumlar adeta çocukların huzur içerisinde Antalya'da seyahatlerini tamamlamaları için seferber oldu. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, öğretmenleri ve idarecileriyle beraber yaklaşık 3 bine yakın misafiri Antalya'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını açıkladı. Projenin çocuklar arasında sevgi bağı oluşturmak amacıyla başladığının altını çizen Karaloğlu, "İleriye dönük ikili ilişkiler oluşturarak çocuklara bir ufuk kazandırabilmek istiyoruz" ifadelerini kullandı.
 
Proje bugün akşam Vali Münir Karaloğlu’nun katılımıyla Lara’daki bir otelde düzenlenecek gala gecesi ile son bulacak.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com