ANTALYA’DA BASIN ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU  

 
Vali Münir Karaloğlu Antalya Gazeteciler Cemiyetince (AGC) düzenlenen 2016 Yılı Basın Ödülleri ve Hasan Özkay Fotoğraf Yarışması Ödül Töreni’ne katıldı. Törende Vali Münir Karaloğlu Yılın Haberi ödülünü “Katilin Kucağında” haberiyle Doğan Haber Ajansı Muhabiri Bülent Tatoğulları’na verdi.
Vali Münir Karaloğlu Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) tarafından bu yıl 33’üncüsü düzenlenen Antalya Basın Ödülleri ile 24’üncüsü düzenlenen Hasan Özkay Fotoğraf Ödülleri Törenine katıldı. Törende Vali Münir Karaloğlu Yılın Haberi ödülünü “Katilin Kucağında” haberiyle Doğan Haber Ajansı Muhabiri Bülent Tatoğulları’na verdi.
 
Töreninde konuşan Vali Münir Karaloğlu, gazetecilerin, kamu görevlilerinin, valilerin işini yaparken en çok karşılaştıkları yol ve mesai arkadaşları olduklarını söyledi.
 
AGC ANTALYA’NIN EN ÖNEMLİ STK’LARINDAN BİRİSİ
Ödül alan almayan, kamu adına gazetecilik yapan bütün gazetecileri tebrik ettiğini belirten Vali Karaloğlu, "AGC gerçekten hem gazetecilik mesleğinin gelişmesi, hem meslek mensuplarının sorunlarının çözümü noktasında ortaya koyduğu önerilerle hem de uygulamış olduğu sosyal sorumluluk projeleriyle Antalya'da en büyük yardımcımız. Antalya'nın en önemli sivil toplum kuruluşlarından biri." dedi.
 
Antalya'nın yüzünün dünyaya açık bir şehir olduğunu ve bundan dolayı Antalya'da aktif bir gazeteciler cemiyetinin şehrin yararına olduğunu vurgulayan Vali Karaloğlu, AGC'nin birçok yabancı gazeteci meslek grubuyla bir araya gelerek şehrin tanıtımına ve ülke imajına katkı sağladığını kaydetti.
 
TURİZM’DE BÜYÜK BİR SIÇRAMA YAKALADIK
Antalya için 2017 yılının güzel bir yıl olduğunun altını çizen Vali Münir Karaloğlu, "2016'ya göre mukayese ettiğimizde Antalya, gerçekten başarılı sayabileceğimiz bir yılı geride bırakıyor. Turizmde geçen sene 6 milyon 200 binlerde bıraktığımız rakamlar, bu sene 10 milyonu geçerek önemli bir başarıya imza attık. Yani yüzde 60 seviyesinde turizm rakamları gerçekleşti” dedi.
 
İSTİHDAMDA TÜRKİYE 2.Sİ ANTALYA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu milli istihdam seferberliğinin ödül töreninin geçtiğimiz günlerde Ankara’da gerçekleştiğini dile getiren Vali Karaloğlu, “Ben de il adına o törene katıldım. Törende Antalya İstanbul’dan sonra istihdama en çok katkı sağlayan 2'nci il seçildi. İkincilik ödülünü şehrim adına aldım.” diye kaydetti.
 
ANTALYA İHRACAT RAKAMLARINDA REKORA KOŞUYOR
Bu sene ihracat rakamlarında Türkiye’nin rekora gittiğine dikkat çeken Vali Karaloğlu, Türkiye'nin ihracatı yüzde 11 artarken Antalya'nın ihracatı yüzde 20 seviyesinde gerçekleşti. Antalya ihracat rakamları yeni bir rekora doğru gidiyor. Bu başarıların tamamında kentteki bütün tarafların, bütün STK’ların kamu kurum ve kuruluşlarının ve siyasi partilerin çok emeği var ama unutmayın bu başarıda yerel meydanın, yerel gazeteci dostlarımızın da çok büyük bir emeği var.” diyerek emeği geçen tüm gazetecileri tebrik etti.
 
“MARİFET İLTİFATA TABİDİR”
Hiçbir başarının ödülsüz kalmayacağını belirten Vali Karaloğlu; “Mecelle’de güzel bir kuralımız var. ‘Marifet iltifata tabidir.’ Başarılı olanı kutlarsanız, motive ederseniz daha başarılı işler yapmasını vesile olursunuz. İnşallah bu ödüllerde Antalya’da gazetecilik mesleğinin gelişmesine ve daha kaliteli gazeteci arkadaşlarımızın yetişmesine vesile olur” diyerek temenniler bulundu.
 
Ödül törenine Burdur Valisi Şerif Yılmaz, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mesut Kocagöz, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, belediye başkanları, STK temsilcileri, Kıbrıslı ve Ukraynalı gazeteciler ile çok sayıda misafir katıldı.
 
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com