BAKAN EROĞLU’DAN VALİ KARALOĞLU’NA ZİYARET  

 
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya programı kapsamında Vali Münir Karaloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Bakanlığın Antalya’da yaptığı projeler hakkında basın açıklaması yaptı.
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya programı kapsamında Vali Münir Karaloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Vali Münir Karaloğlu’nun, Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile karşıladığı Bakan Veysel Eroğlu Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı. Bakanlığın Antalya’da yaptığı projeler hakkında basın açıklamasında bulundu.
 
ANTALYA TARIM SEKTÖRÜ ÇOK DEĞERLİ
29 Kasım’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesinden barkovizyon canlı yayını ile Türkiye genelinde 375 eserin toplu açılışını gerçekleştirdiğini hatırlatan Vali Karaloğlu Antalya’da da Gazipaşa Gökçeler Barajı, Kumluca Adrasan Barajı, sulama projeleri taşkın koruma projeleri gibi Orman Bölge Müdürlüğüne ait 10 projenin hayata geçirildiğini ifade etti.
 
Antalyalılar adına Bakan Veysel Eroğlu ve ekibine şükranlarını sunduğunu belirten Vali Karaloğlu Antalya’nın bir tarım şehri olduğunu ve bu şehirde sulamaya yönelik yapılan her yatırımın amortismanı kısa sürede geri alabileceğini vatandaşın gelirini kolay bir şekilde arttırabileceğini söyledi.
 
Bakan Veysel Eroğlu’nun Antalya ile ilgili yapılan programlara katılacağı ve Bakanlık bünyesinde Antalya'da yapılan faaliyetleri aktaracağını dile getiren Vali Karoloğlu, Bakan Eroğlu’nun Valiliği ziyaret etmesinden dolayı da memnun olduklarını ifade etti.
 
SULAMAYA YAPILAN YATIRIMLARLA ÇİFTÇİNİN GELİRİ ARTIYOR
Basın mensuplarına yaptığı açıklamasında, Hükümetin son 15 yılda Antalya’ya rekor yatırımlar yaptığını belirten Bakan Veysel Eroğlu, “Hükümetimiz Antalya'ya, 15 yılda 26 milyar TL yatırım yaptı. Biz Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak 3 milyar 510 milyon TL’lik yatırım sağladık. Bu yatırımlar içerisinde 18 baraj ve 3 gölet var. 148 milyon fidan toprakla buluşturuldu. 437 bin 200 dekar arazi sulamaya açıldı. Bunun dışında sayamadığımız nice projeler var” dedi. Antalyalı çiftçilerin iklim şartlarının uygunluğu dolayısıyla yılda 3 defa mahsul alma imkânının olduğuna da değinen Bakan Eroğlu, sulamaya yapılan yatırımlar sayesinde çiftçinin cebine yılda fazladan 448 milyon TL gelir artışı sağladıklarını ifade etti.
 
MOBİL UYGULAMA İLE METEOROLOJİK VERİLER
Belediye ve muhtarlara ücretsiz fidan verdiklerini ve mesire alanlarını arttırdıklarını belirten Bakan Eroğlu, 5 şehir ormanı, 11 bal ormanı, 128 mesire alanı tesis ettiklerini söyledi.  Antalya’da turizmi arttırmak için çalışmalar da yaptıklarını aktaran Eroğlu, doğal güzellikler için gelen turistlerin daha çok döviz bıraktığını kaydetti. Antalya’nın havasının tüm dünyaya anında duyurulması için kentin değişik noktalarına 58 meteoroloji istasyonu kurduklarını da kaydeden Bakan Eroğlu, “Kente gelecek olan turistler önce hava durumuna bakıyor. Kurduğumuz istasyonlarla anında hava durumunu detaylı olarak dünyanın her yerinde görebiliyorlar. Ayrıca meteorolojiyle ilgili bir de mobil uygulama yaptık. Bunu da cep telefonunuza indirip kullanabilirsiniz” diye konuştu.
 
ANTALYA YENİ PROJELERİNE KAVUŞUYOR
18 barajın tamamlandığını 11 barajın da inşaatının devam ettiğini belirten Eroğlu, 33 barajın daha yapılacağını söyledi. Antalya’ya önceki gelişinde 1.69 milyar TL’lik 110 projenin müjdesini verdiklerini, kısa süre içerisinde bu projelerin yüzde 84’ünü de tamamladıklarını anlatan Eroğlu, Antalya’nın içme suyu rezerviyle ilgili şu bilgileri paylaştı: “Antalya’nın içme suyu sorunu yok. Antalya çok gelişecek. Bir hesap yaparken 40 yıl sonrasının planlamasını yaptık. Antalya’da herhangi bir su sorunu yok, 2060- 2070 yılına kadar böyle bir sorun yok.”
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com