VALİ KARALOĞLU ANTALYA’NIN EN BAŞARILI FİRMALARINA ÖDÜL VERDİ  

 
Vali Münir Karaloğlu Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) 2016 Yılı En Başarılı Firmalar Ödül Törenine katıldı. Karaloğlu, “Bu ülkede taş üstüne taş koyan bütün iş adamlarımızı canı gönülden kutluyorum.” dedi.
AOSB tarafından düzenlenen "AOSB 2016 Yılı En Başarılı Firmalar Ödül Töreni" ile 14 kategoride dereceye giren firmalara ödülleri verildi. Törene katılan Vali Münir Karaloğlu Türkiye’nin en büyük 500 firması arasına giren firmalara ve Antalya’nın en duayen işadamlarına ödüllerini verdi.
 
Törende konuşan Vali Münir Karaloğlu, 2016'nın Türkiye için kimsenin hatırlamak istemediği zor bir yıl olduğunu, Antalya için daha da zor geçtiğini söyledi. Antalya'da turizmin ana taşıyıcı sektör olduğunu anımsatan Karaloğlu, turizm kötü gittiği zaman bundan tarımın da, sanayinin de, ticaretin de etkilendiğini kaydetti.
 
2017 DAHA İYİ 2018 DAHA DA İYİ OLACAK 
Vali Karaloğlu, turizmden ticarete 2017 rakamlarının 2016'ya göre çok daha iyi olduğunu ifade ederek, Türkiye ekonomisinin büyümeyi sürdürdüğünü, turizm rakamlarının da geçen yıla göre ciddi şekilde yükseldiğini vurguladı. Güçlü bir devlet ve büyük bir millet olduğumuza dikkat çeken Vali Karaloğu, milletimizin 15 Temmuzda gösterdiği gibi iyi bir dayanışma ile sorunları tek tek çözeceğini ve Türkiye’nin 2023 hedeflerine kolay bir şekilde yürüyeceğini ifade etti.
 
Sanayicilere çok değer verdiklerini belirten Karaloğlu, "Sadece burada ödül alanlar değil, bizim için bütün sanayicilerimiz çok değerli çünkü sizin ürettiğiniz toplam değer, bu milletin toplam değerini oluşturur. Sizin oluşturduğunuz iş ve aş, bu milletin evine akşam huzurlu, mutlu gitmesine vesile olur. Bu ülkede taş üstüne taş koyan bütün iş adamlarımızı canı gönülden kutluyorum. 2018'in 2017'den daha iyi olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından, AOSB'de en yüksek satış hasılatı yapan, en yüksek kurumlar vergisi ödeyen, en yüksek ihracat, yatırım yapan, istihdam sağlayan, kadın istihdamı sağlayan firmalar ile Türkiye'nin en büyük 500, ikinci büyük 500 firma arasına giren firmalar, en yeşil fabrika, en yüksek ÖTV ödeyen ve istikbal vadeden firmaları ödüllendirildi. Ayrıca, duayen sanayici, onur ve saygı ödülleri de verildi.
 
Törene kent protokolünün yanı sıra siyasiler, sanayiciler ve davetliler katıldı.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com