KIBRIS GAZİLERİ TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNDU  

 
Vali Münir Karaloğlu KKTC’nin 34. Kuruluş Yıldönümü’nde Kıbrıs Barış Harekâtı’nda kahramanlık mücadelesi verdikleri toprakları yeniden gören Antalyalı Gazileri makamında kabul etti. Gaziler 43 yıl sonra tekrar Kıbrıs’a gidebilmelerine vesile olmasından dolayı Vali Karaloğlu’na teşekkür etti.
Vali Münir Karaloğlu’nun talimatıyla 39 Kıbrıs Gazimiz, Kıbrıs Barış Harekâtın’da kahramanlık mücadelesi verdikleri toprakları KKTC’nin 34. kuruluş yıldönümünde yeniden görme imkânı buldu. Kıbrıs gezisinin ardından teşekkürlerini ifade etmek amacıyla Vali Münir Karaloğlu’nu ziyarete gelen Türkiye Muharip Gaziler Derneği Antalya Şube Başkanı Emekli Albay Zeynel Abidin Sezer ve beraberindeki gaziler Vali Karaloğlu’na Kıbrıs anılarını anlattı.
 
Vali Münir Karaloğlu’nun kendilerini Kıbrıs’a göndereceklerinin haberini aldıktan sonra büyük bir heyecan ve özlemle Kıbrıs’a gittiklerini dile getiren Gaziler, 15 Kasım’da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti 34. Kuruluş Yıldönümü Törenlerine Antalya’yı temsilen katıldıklarını belirtti. Ayrıca 43 yıl sonra Gazilerimizin Barış Harekâtında görevlendirildikleri yerleri görmenin sevinciyle savaş anılarını tazelediklerini ifade etti.
 
KKTC Dışişleri Bakanı ve Magosa Belediye Başkanını makamında ziyaret ettiklerini aktaran Abidin Sezer, “Bir sefer daha Kıbrıs’a barış götürmenin ve Kıbrıslı Türk kardeşlerimizle bir arada olmanın gururunu, mutluluğunu yaşadık. Gezi esnasında Kıbrıslı kardeşlerimiz bizlere yakın ilgi gösterdiler yeniden bir arada olmanın mutluluğunu dile getirdiler. Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanımız tören geçişi sonrası bizleri orada görmekten duyduğu mutluluğu ifade etti. Dolayısıyla iyi bir gezi oldu bundan dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com