ŞEHİRLERİN RUHUNU KÜLTÜREL VE SANATSAL FAALİYETLER OLUŞTURUR  

 
Vali Münir Karaloğlu Konyaaltı Belediyesi Fuar ve Kongre Merkezi’nde 8. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı’nın açılışı gerçekleştirdi.
Vali Münir Karaloğlu "Okumak lazım" sloganıyla ilki gerçekleştirilen, 8. Antalya Konyaaltı Kitap Fuarı’nın yeni yerinde, Konyaaltı Belediyesi Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılan törenle açılışını gerçekleştirdi.
 
Fuarın açılışına, Vali Münir Karaloğlu, Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, ATSO Başkanı Davut Çetin ve çok sayıda yazar ve kitapsever katıldı.
 
Gazi Mustafa Kemal’e başöğretmenlik verilişinin yıl dönümü olduğunu anımsatan Vali Karaloğlu, Ülkenin en ücra köşesine en uzak köyüne kadar bilgiyi, sevgiyi, azmi, ilmi öğrencilere taşıyan eli öpülesi öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladığını ifade etti.
 
Kitabın insanlığın en değerli hazinesi ve bu değerli hazinenin kapılarını açmasını temenni ettikleri Antalya Konyaaltı Kitap Fuarının sekizincisini açtıklarını ifade eden Vali Münir Karaloğlu, Şehirlerin sadece alt yapısıyla, caddesiyle, sokağıyla, apartmanıyla değil şehirlerin ruhunu oluşturan kültürel ve sanatsal faaliyetlerle bir kimliğe sahibe olabileceğine dikkat çekti. Son dönemde belediyelerin kültürel ve sanatsal alanda yapılan etkinliklerini arttırmasını desteklediklerini dile getiren Karaloğlu, Toplumda eğitim seviyemiz yükseldikçe okuryazarında arttığını, yeni neslin daha çok okuduğunu ve Türkiye’de basılan kitap sayısı her geçen gün arttığını belirtti. “Türkiye’nin geleceğinden kimse endişesi olmasın. Türkiye iyi yolda, daha da iyi yolda olacağımıza inancımızı muhafaza edelim” dedi.
 
Konuşmaların ardından Vali Karaloğlu, Başkan Böcek ile 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle Bahtılı Ortaokulu öğretmeni Hülya Güneylioğlu’na çiçek ve plaket takdim ederek teşekkür etti.
 
Kurdele kesimiyle gerçekleştirilen açılış sonrasında ise Vali Münir Karaloğlu, fuar alanında kitap stantlarını gezdi.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com