CMAS SERBEST DALIŞ AVRUPA ŞAMPİYONASI BAŞLADI  

 
Antalya’nın Kaş ilçesinde serbest dalışta Avrupa’nın en iyilerinin belirleneceği 1. CMAS Serbest Dalış Outdoor Avrupa Şampiyonası’nın açılış töreni yapıldı.
1. CMAS Serbest Dalış Outdoor Avrupa Şampiyonası ve CMAS Uluslararası Serbest Dalış Kaş Başka Açık Yarışmaları kortej yürüyüşü ve açılış töreni ile başladı. Sabah saatlerinde sporcuların ısınma dalışlarının gerçekleştiği uluslararası yarışmaların açılış törene, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel, CMAS Başkanı Anna Arzhanova, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Doç. Dr. Şahin Özen, Kaş Kaymakamı Bilgihan Bayar, Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer ve katılan ülke sporcuları ile vatandaşlar katıldı.
 
Dünyaca ünlü sporcuların aralarında bulunduğu ve Türkiye dâhil 13 ülkeden 58 sporcunun katıldığı 1. CMAS Serbest Dalış Outdoor Avrupa Şampiyonası ile Türkiye, Ekvator, ABD, Hongkong, Şili gibi ülkelerin katılım sağladığı CMAS Uluslararası Serbest Dalış Kaş Başka Açık Yarışmaları'nın açılış töreninde konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Kaş, sualtı sporlarının her branşının geliştirilebileceği dünyanın önemli merkezlerinden biri. Bu yarışları Antalya'mıza getiren CMAS Başkanı Anna Arzhanova'ya teşekkür ediyorum. Serbest dalışın olimpik spor olması için elimizden gelen desteği vereceğiz" dedi.
 
Açılış törenine koşarak geldiğini ifade eden Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel ise "Bu yarışmalar, Antalya'nın marka değerini yükseltmektedir. Turizm merkezi olarak tanıtılmasına katkı sağlamaktadır. Kaş Başka konseptiyle ayrıca bir uluslararası organizasyonun yapılması ise gerçekten çok önemli bir adım. Kaş Belediye'sine, TSSF'ye ve özellikle CMAS Başkanı Anna Arzhanova'ya teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
Dünya Sualtı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS) Başkanı Anna Arzhonava da serbest dalış sporunun olimpiyatlara dâhil olması için bu yarışların son derece önemli olduğuna dikkat çekti.
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com