VALİ MÜNİR KARALOĞLU’NDAN “BÜYÜK ZAFER” VURGUSU  

 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Antalya Orduevi’nde bir resepsiyon verdi.

 

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Antalya Orduevi’nde bir resepsiyon verdi. Vali Karaloğlu; “26 Ağustos 1071’de kazanılan Malazgirt Zaferi nasıl Anadolu’nun kapılarını Türklere açmışsa, 30 Ağustos 1922 Zaferi de Anadolu’nun kıyamete kadar Türk yurdu, Türk vatanı kalacağının dosta düşmana ilanı olmuştur” dedi.
 
 
Resepsiyona Antalya Ak Parti Milletvekilli İbrahim Aydın, Ak Parti Milletvekilli Hüseyin Samani, Garnizon Komutanı Albay Tahir Savran, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Antalya Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ve şehit ve gazi yakınlarıyla birlikte çok sayıda davetli  katıldı.
 
 
Vali Karaloğlu, salonun kapısında tüm konukları tek tek karşılayarak tebrikleri kabul etti. Büyük Zaferimiz Kutlu olsun adıyla düzenlenen resepsiyonda Vali  Münir Karaloğlu davetlilere hitap etti. Karaloğlu Konuşmasında, 30 Ağustos’un büyük bir zafer olduğuna ve bu vesileyle bir araya geldiklerine dikkat çeken Vali Karaloğlu,  “Türk tarihine altın harflerle yazılmış birçok büyük zafer var. Bunlardan bir tanesi de 30 Ağustos’ta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde kazanılan Başkomutanlık meydan Muharebesi, zaferdir. 
 
 
26 Ağustos 1071’de kazanılan Malazgirt Zaferi nasıl Anadolu’nun kapılarını Türklere açmışsa, 30 Ağustos 1922 Zaferi de Anadolu’nun kıyamete kadar Türk yurdu, Türk vatanı kalacağının dosta düşmana ilanı olmuştur. Bu yüzden 30 Ağustos Zaferi tarihimizde çok önemlidir, en büyük zaferlerimizden biridir.” dedi.  30 Ağustos Zaferinin Cumhuriyetinin ilanının önünü açtığını da söyleyen Vali Karaloğlu, “30 Ağustos Zaferi Cihan Devleti Osmanlıdan sonra kurulacak olan yeni devlete giderken en önemli kilometre taşlarından da biridir.  30 Ağustos aynı zamanda Cumhuriyetin ilanının önünü açmıştır. Bu yüzden her yıl, aynı coşku ve heyecanla kutluyoruz, kutlamaya devam ediyoruz. ”
 
 
BİRLİĞİMİZİ BERABERLİĞİMİZİ, KARDEŞLİĞİMİZİ KAYBETMEYELİM!
 
Konuşmasında 30 Ağustos’un aynı zamanda Silahlı Kuvvetler günü olduğuna da dikkat çeken ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının gününü kutlayan Vali Karaloğlu, “Şükürler olsun; güçlü bir milletiz, güçlü bir devletimiz var. Ve bu milletin içinden çıkmış güçlü bir milli ordumuz var. Bu topraklarda son dönemlerde yaşadığımız kargaşaya baktığımızda, bu orduya ne kadar ihtiyacımız olduğu açıktır.” Şeklinde konuştu. Konuşmasını bitirirken birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapan Karaloğlu; “Bu topraklarda ecdadımız nasıl hür, bağımsız ve onurlu bir şeklide yaşamışsa, çocuklarımızın da aynı şekilde hür, bağımsız ve dimdik yaşamaya devam edecek. Yeter ki biz birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi; bu topraklar üzerindeki yaşama heyecanımızı kaybetmeyelim. Dedi. 
 
 
Bu duygu ve düşüncelerle, “Büyük Zaferimizin 95. Yılını kutluyorum.”  diyen Vali Karaloğlıu, davetlerine icabet eden herkese teşekkür etti.

 

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com