TARİHİ KALEİÇİ İÇİN 3. TOPLANTI GERÇEKLEŞTİRİLDİ  

 
Antalya’nın tarihi Kaleiçi Bölgesi için Vali Münir Karaloğlu başkanlığında 3. toplantı gerçekleştirildi. Vali Münir Karaloğlu, yeni düzenlemelerle ilgili olarak, “24 Temmuzdan bu yana alınan kararlardan ve uygulamalardan tarafların son derece memnun olduğu” açıklamasında bulundu.
 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, ilgili kamu kurum ve kuruluşları, muhtarlar ve sivil toplum kuruluşlarının yer aldığı, Antalya Valiliğinde düzenlenen basın toplantısında, Vali Karaloğlu, projede gelinen nokta hakkında bilgi verdi.
 
Alınan Kararlardan Taraflar Büyük Oranda Memnun
Bundan önceki toplantıda alınan kararlar neticesinde, 24 Temmuz’dan bu yana uygulamaların başlandığını ve bu uygulamalardan herkesin çok memnun kaldığını belirten Vali Karaloğlu, “Daha önce Kaleiçi için 2 kez toplanmıştık. 24 Temmuz itibari ile 2. Toplantıda aldığımız kararlar, uygulanmaya başlandı. Bugünkü toplantıda 24 Temmuz’dan bu yana yürürlükte olan uygulamalardaki eksiklikleri, aksaklıkları görelim ve yeni kararlar almak gerekirse diye bir araya geldik. Alınan kararlardan büyük oranda tarafların memnun olduğunu, Kaleiçi için bunların gerekli olduğunu ve geç kalınmış kararlar olduğunu anladık” dedi.
 
Daha önce aldıkları kararların harfiyen uygulanacağını ifade eden Vali Karaloğlu, “Bundan sonra trafik ihlalleri, parklanma ihlalleri, sokak işgalleriyle ilgili cezalarda uygulanacak. Bundan sonra hiç kimse esnafımız, giren çıkan insanlar bilmiyorduk, duymadık gibi mazeretleri bugünden sonra kabul etmiyoruz. Aldığımız kararlar harfiyen uygulanacak. İhlal edenlere karşı da yasal işlemler yapılacak. Kaleiçi’nde her geçen gün iyileşmeyi daha çok hissedeceğiz. Orası düzene girdikçe oraya giren insan yerli yabancı insan sayısı artacak. Esnafımızın işi düzelecek. Oradaki o sağlamış olduğumuz düzenli ortam oranın cazibesini arttıracaktır diye temenni ediyorum” dedi.
 
Kaleiçi İçin Hedef Daha Çok Güven, Daha Çok Huzur Ve Daha Çok Düzen
Antalya’nın çok önemli bir marka değeri olan Kaleiçi için hedefin daha çok güven, daha çok huzur ve daha çok düzen olduğunu hatırlatan Vali Karaloğlu, “Kaleiçi için bunların gerekli olduğunu, geç alınmış kararlar olduğu konusunda bir fikir var. Her esnaf grubunun orada yaşayan esnafın ufak tefek talepleri vardı. Özellikle içeri giren trafik ve parklanmalarla ilgi olarak. Onlarla da ilgili yeni kararlarımız oldu. Diğer toplantılarda da ifade etmiştik. Hedefimiz daha güvenli, daha huzurlu ve daha düzenli Kaleiçi için hep beraber Büyükşehir Belediyemiz, Muratpaşa Belediyemiz, STK’lar, esnaflarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız, kolluk kuvvetlerimiz hep beraber bunu sağlayabilmek. Antalya’nın çok önemli olan marka değeri Kaleiçi’ni hem şehrin tanıtımında, hem turizminde hem orada iş yapan esnaflarımız açısından daha cazip hale getirme konusunda gayretlerimiz devam edecek. Bundan sonra da süreci izlemeye devam edeceğiz” dedi.
 
 
 
 
 
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com