15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN HATIRA ORMANI  

 
15 Temmuz Şehitleri için Batı Çevre Yolu kenarında oluşturulan hatıra ormanı açılışı öncesi tören düzenlendi.
Törene, Vali Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ak Parti Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, Orman Bölge Müdürü Mustafa Türk, Ak Parti Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da şehit düşen polis memuru Muhammet Oğuz Kılınç ile hukuk fakültesi öğrencisi Yasin Naci Ağaroğlu'nun yakınlarının da katıldığı törende ilk fidan şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir adına dikildi. Dört bölümden oluşan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Hatıra Ormanı'ndaki her bir bölümü Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Millet adı verildi. Ardından 250 şehit için birer fidan dikildi, can suyu verildi.
 
Vali Münir Karaloğlu, törende yaptığı konuşmada 15 Temmuz'u unutmadıklarını ve unutmayacaklarını söyledi. Vali Karaloğlu, “15 Temmuz'da şehitlerimizin yaptığı fedakârlığı, gazilerin ortaya koyduğu kahramanlığı asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. Ama bunun yanında milletin milli bütçesiyle alınan milli silahı, millete çeviren satılmış ruhları, hainleri FETÖ'yü, TSK içine sızmış çete mensuplarını da unutmamamız lazım. Eğer unutursak, emin olun bu hainler yine bir yerlerden ortaya çıkar ve benzer şeyleri yaşama durumunda kalabiliriz” dedi.
 
15 Temmuz gecesi bütün Antalyalıları Cumhuriyet Meydanı'na çağıran Vali Karaloğlu, geçen yıl 27 gece boyunca demokrasi nöbeti tutan Antalyalılardan, toplumun bütün kesimlerinden bu yıl da yoğun bir katılım beklediklerini kaydetti.
 
 
 
 
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com