VALİ KARALOĞLU GAZİPAŞA İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU  

 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Gazipaşa ilçesini ziyaret ederek, gezi ve incelemelerde bulundu.

M. Murat Çetinkaya / Antalya

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Gazipaşa ilçesini ziyaret ederek, gezi ve incelemelerde bulundu.

Dün öğleden sonra Gazipaşa’ya gelen Vali Münir Karaloğlu, Hükümet Konağı önünde Kaymakam Nurullah Kaya ve protokol üyeleri tarafından karşılandı. Karşılamanın ardından Kaymakamlık makamına çıkan Vali Karaloğlu, ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Karaloğlu, ilçe ziyareti sırasında ilk olarak yeni eğitim öğretim yılında hizmete girecek Fen Lisesi hizmet binasında incelemede bulundu. Oradan Beyrebucak mahallesinde bulunan Yalan Dünya Mağarası’na geçen Vali Karaloğlu, burayı gezerek, yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra Güney mahallesine geçen Vali Karaloğlu, burada vatandaşlarla sohbet ederek, çocuklara oyuncak hediye etti. Vali Karaloğlu son olarak Deliklideniz’e giderek, burada da incelemelerde bulundu.

Ziyaret ve incelemelerin ardından Vali Karaloğlu, Gazipaşa Kaymakamlığı tarafından şehit aileleri, gaziler ve yakınları için verilen iftar yemeğine katıldı.

İftar yemeği öncesinde konuşan Vali Karaloğlu, bu mübarek Ramazan ayını fırsat bilerek, her akşam farklı mekânlarda, farklı insanlarla iftar sofrasında buluşup, hemhal olup, dertleştiğinin altını çizen Vali Karaloğlu, “Güzel bir ülkemiz, büyük bir milletimiz var. Gazipaşa’dan Kaş’a kadar insanıyla, doğasıyla, kültürüyle aslında her şeyiyle güzel bir ilimiz var. Bayrağına bağlı, vatanını seven çalışkan bir milletimiz var. Bu toprakları bin yıldır vatan kılmak için Malazgirt Zaferi’nden bu güne kadar şehitlerimiz oldu ve hala şehit vermeye devam ediyoruz. Ama bu topraklarda bu millete oyun oynanmaya devam ediyor. Dün haçlılar bu milleti bu topraklardan sökmek için geldiler, derslerini aldılar ve gittiler. Sonra İngiliz’i Fransız’ı Yunan’ı Çanakkale’ye yüklendiler. Daha sonra kurtuluş savaşında Gazi Mustafa Kemal önderliğinde İzmir’den denize döküldüler. Ama onların oyunu bitmedi en son 15 Temmuz’da içeriden kendilerine buldukları hainlerle geldiler ve yine bu millet onlara dersini verdi, istiklalini ve istikbalini vermedi. Bu toprakları vatan kılan bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz ve gazilerimize uzun ömürler diliyoruz” dedi.

Gazipaşa’nın gelişeceğine ve Gazipaşa’nın aydınlık bir geleceği olduğunun altını çizen Vali Karaloğlu, “Önemli olan bizim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi devam ettirmemiz. Bu ülke son 15 yıldır çok yol kat etti ve çok büyük yatırımlar yapıldı. Yapılmaya da devam ediliyor. Antalya’da, Türkiye’de Gazipaşa’da kazanmaya devam edecek” diye konuştu.

Fotoğraflar: Mesut Şahin

 

 

 
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com