VALİ KARALOĞLU ANTALYA AÇIK CEZAEVİNDE MAHKÛMLARLA İFTARDA BİR ARAYA GELDİ  

 
Vali Münir Karaloğlu, il müftülüğü ve cumhuriyet başsavcılığının organizesi ile Antalya açık cezaevindeki iftar yemeğinde mahkûmlarla bir araya geldi.

M. Murat Çetinkaya / Antalya

Vali Münir Karaloğlu, il müftülüğü ve cumhuriyet başsavcılığının organizesi ile Antalya açık cezaevindeki iftar yemeğinde mahkûmlarla bir araya geldi.

Ramazan ayının rahmet, bereket ve kardeşlik ayı olduğuna vurgu yapan Vali Karaloğlu, “Bu ayı fırsat bilerek, her akşam toplumun farklı kesimleri ile bir araya gelmeye çalışıyorum. Her akşam farklı mekânlarda, farklı insanlarla iftar sofrasında buluşuyoruz, hemhal oluyoruz, dertleşiyoruz. İl müftülüğümüz ve cumhuriyet başsavcılığımızın organizesi ile Antalya açık cezaevindeki bu iftara seve seve geldik” dedi.

Açık Cezaevleri Devletin Bir İmkânıdır

Devletin her türlü imkânını mahkûmlar için seferber etmiş olduğunu hatırlatan Vali Karaloğlu, “İnsan hayatta ne olacağını bilemez, hepimiz hayatta sürprizlerle karşılaşabiliriz. Burada olmanız, geçmişte olanlar önemli değil önemli olan bundan sonrasını planlamanızdır. Az önce atölyeleri gezdik, burada, açık cezaevinde sizlere birçok imkân sunuluyor. Burada öğreneceğiniz meslekle bundan sonraki hayatınızı planlayabilirsiniz. Burada size arz edilenleri iyi değerlendirmelisiniz.  Bundan önceki hayatınızın muhasebesini yapıp, bundan sonraki hayatınızı da o muhasebenin üzerinde yeniden inşa etmeniz lazım. İnşallah rabbim en kısa zamanda bu hayattan kurtarır. Yeni bir hayat, yeni bir başlangıç yaparsınız diye temenni ediyorum” diye konuştu.

Mahkûmlara verilen iftar yemeği Antalya İl Müftüsü Osman Artan tarafından yapılan dua ile son buldu.

Fotoğraflar: Mesut Şahin

 

 

 
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com