VALİ KARALOĞLU ALANYA İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU  

 
Vali Münir Karaloğlu, Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Melike Gül ve Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar ile birlikte Alanya ilçesini ziyaret etti.

M. Murat Çetinkaya / Antalya

Vali Münir Karaloğlu, Antalya Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Melike Gül ve Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar ile birlikte Alanya ilçesini ziyaret etti.

Alanya Kaymakamlığı ziyareti esnasında Kaymakam Mustafa Harputlu'dan Alanya’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Karaloğlu, hayırsever Mehmet Birer tarafından İnönü İlköğretim Okulu bahçesine yapılması planlanan ana sınıfı protokolünü imzaladı.

Protokol töreninin ardından Alanya’da yapımı devam eden kamu yatırımlarını yerinde inceleyen Vali Karaloğlu,  Alanya Kaymakamlığı tarafından şehit aileleri, gaziler ve yakınları için verilen iftar yemeğine katıldı.

Alanya Öğretmenevi'nde düzenlenen iftara Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nun yanı sıra Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu,  Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  Alanya İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba,  Alanya İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı ve şehit aileleri ile gaziler katıldı.

İftar sonrası konuşma yapan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, şehitlerimizin bizlere emaneti olan değerli aileleriyle Ramazan ayında birlikte olduklarını söyledi. İftar programına geldikleri için teşekkür eden Vali Karaoğlu, "Bin yıldır Anadolu'dayız, bu toprakları vatan kılmak için bin yıldır bu millet gerektiğinde kanını ve canını vermiştir. Yarın ihtiyaç olursa yine feda edecek mübarek bir milletiz. Anadolu'da Türk tarihi şehitlerimizin fedakârlıkları, gazilerimizin kahramanlıklarıyla yazılmıştır" dedi.

"Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın"

En son hain darbe girişiminde 249 vatan evladı çıplak elleriyle elindeki Türk bayraklarıyla şehit olduğunu hatırlatan Vali Karaoğlu, "Tüm dünya bu gururlu anlara tanıklık etti. Çok kısa zaman önce Kato dağını teröristlere dar eden komutanlarımızın şehit olduğunu gördük. Dinimizde peygamberlikten sonra en çok övülen makam şehitlik makamıdır. Allah'a hamd olsun güçlü bir milletimiz, güçlü bir iktidarımız var. Cumhurbaşkanımız her yıl 81 il valisini toplar ve bizden istişare alır ve bize hep şunu söyler; görev bölgelerinizdeki şehit ve gazilerle, yakınlarıyla yakından ilgilenin. Biz de bu yolda sürekli hareket ediyoruz ve yanlarında oluyoruz. Bakın son dönemde, şehit yakınlarımızla ilgili gazilerimizle ilgili düzenlemeler yapıldı, haklar tanındı. Devletimiz de gücü oranında her geçen gün bu hakları arttırıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nde görevi sadece şehit ve gazi yakınlarıyla ilgilenmek olan birimler kuruldu. Artık devletimiz imkânlarını geliştiriyor. Rabbim birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Rabbim her zaman bugünkü gibi birlik olmayı nasip etsin" diye konuştu.

Alanya Müftüsü Mustafa Topal tarafından yapılan dua ve yemek duası ile şehit ve gazi ailelerine verilen yemek son buldu.

Vali Karaloğlu, iftar yemeğinin ardından Alanya’da yaşayan Rus vatandaşlarımız tarafından düzenlenen 12 Haziran Rusya Milli Günü etkinliklerine katıldı.

Fotoğraflar: Mesut Şahin

 

 

 
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com