İNGİLTERE BÜYÜKELÇİSİ’NDEN VALİ MÜNİR KARALOĞLU’NA ZİYARET  

 
İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore ve beraberindeki heyet, Vali Münir Karaloğlu makamında ziyaret etti.

Ramazan Kızılkaya / Antalya

İngiltere'nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore ve beraberindeki heyet, Vali Münir Karaloğlu makamında ziyaret etti.

Her yıl turizm sezonu başlangıcında, vatandaşlarının yoğun olarak tatil yaptığı Muğla ile birlikte mutlaka Antalya’ya geldiğini kaydeden Büyükelçi Moore, turizm sezonundan önce Antalya ve Muğla'daki yetkililerle, İngiliz turistlerin huzuru ve güvenliği hakkında görüşmek üzere ziyaret gerçekleştirdiklerini belirten Büyükelçi Moore, “Vatandaşlarımız Türkiye’de çok rahat tatil yapıyor. Çoğunlukla herhangi bir güvenlik sorunu yaşanmıyor. Ufak tefek sorunlar yaşansa da Türk yetkililer çok hızlı ve profesyonel çözümler üretiyor. Vatandaşlarımıza ve bize gösterilen bu ilgiden dolayı teşekkür ederim. ” dedi.

Vatandaşlarımızın Türkiye'ye Gelmesini Teşvik Ediyoruz

Türkiye’nin 15 Temmuz’da çok zor bir dönemden geçtiğine de dikkat çeken Moore,  “2016'da yılında Türkiye’de, hem terör saldırıları hem de korkunç darbe girişimi oldu. Bu nedenle bazı turistler çekiniyor, az da olsa endişeleniyorlar. Biz bu endişeleri ortadan kaldırmak için vatandaşlarımızın Türkiye’ye gelmelerini teşvik ediyor ve destekliyoruz.  Türk yetkililerin tüm tedbirleri aldığını ifade ediyoruz” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Münir Karaloğlu da, turizmin aynı zamanda toplumları birbirine yakınlaştıran, kaynaştıran bir barış projesi olduğunu belirtti. İngiltere vatandaşlarının seyahatin ötesinde adeta birer Türkiye vatandaşı gibi yaşadıklarını kaydederek, “Bu sıcak dostluğu turizme borçluyuz. Dolayısıyla, dünyanın her yerinden seyahat severleri şehrimize ülkemize davet ediyoruz. Bu vesileyle İngiltere vatandaşlarının tercihlerini Antalya’dan yana yapmalarını özellikle bekliyoruz.” dedi.

Fotoğraflar: Önder Şahintürk

 

 

 
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com