BELEK TURİZM BÖLGESİ ÖZEL GÜVENLİK ALANI İLAN EDİLİYOR  

 
Belek turizm bölgesinin özel güvenlik alanı ilan edilmesi için hazırlanan protokol imzalandı. Belek’de yapılan törene Antalya Valisi Münir Karaloğlu, BETUYAB Başkanı Fikret Öztürk, Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ile Turizmciler katıldı.

Mesut Şahin / Antalya

Belek turizm bölgesinin özel güvenlik alanı ilan edilmesi için hazırlanan protokol imzalandı. Belek’de yapılan törene Antalya Valisi Münir Karaloğlu, BETUYAB Başkanı Fikret Öztürk, Antalya İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ile Turizmciler katıldı.

Londra'daki terör saldırısını kınayarak konuşmasına başlayan Vali Karaloğlu,Güvenliğin herkes için bütün ülkeler ve şehirler için birinci öncelik olduğunu belirterek, "Artık güvenlik algımız değişti, değişmek zorunda. Yaşam biçimimizi yeni oluşan duruma uydurmak durumundayız. 5 yıl önce BETUYAB veya Antalya turizmi bugün konuştuğumuz şeylere ihtiyaç duymuyor olabilir ama konuştuğumuz şeylere bugün ihtiyacımız var. Seyahat edecek insanlara daha güvenli bir ortam sunmak, onları geldiği ortamın daha güvenli olduğu noktasında da ikna etmek zorundayız. O yüzden bu protokole ihtiyaç duyduk. Antalya dünyada ki en önemli turizm markası olan şehirlerden biridir, Antalya içerisinde alt markalara baktığımızda Belek bölgesi de tesisleriyle, doğasıyla, sahiliyle gerçek bir cazibe merkezidir." dedi.

Belek'te 47 otel ve tatil köyü, 15 golf sahası, 10 golf kulübü, 50 futbol sahası, 200'den fazla tenis kortu ve 204 tanede uluslararası standartta kongre merkezi olabilecek nitelikli alt yapı olduğunu söyleyen Vali Karaloğlu, "16 bin dönümlük Belek Turizm Bölgesi'nin bütününü özel güvenlik alanı ilan ederek, bölgenin tamamında, içerisinde saydığımız tüm tesislerle beraber bir özel güvenlik anlayışıyla burada yola devam edeceğiz. Burada bizim oluşturduğumuz yapı, genel kolluğun yetkisini almıyor. Yetkisi devam ediyor bu yardımcı, tamamlayıcı, en önemlisi de önleyici bir yapı. Bugün buna ihtiyacımız var. Önleyici kolluğa ihtiyacımız var. Dışarıdan kötü niyetli insanlara mesaj vermek durumundayız. İlk defa 15 kilometrelik sahil bandında bütüncül bir anlayışla biz sahili ve plajları korumuş olacağız. Bugün burada önemli bir iş yapıyoruz, bölgedeki güvenlik algısını yükselterek  Belek’in marka değerini çok yukarı çekecek bir işe imza atıyoruz’’ diyerek Başta İl Emniyet Müdürlüğü ve BETUYAB olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ise protokolün 1 Nisan'dan itibaren geçerli olacağını, 48 özel güvenlik görevlisinin BETUYAB bünyesinde görev yapacağını açıkladı.

BETUYAB Başkanı Fikret Öztürk de protokolün birçok yere örnek olabilecek nitelikte olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından Vali Karaloğlu, İl Emniyet Müdürü Uzunkaya ve BETUYAB Başkanı Öztürk, prototolü imzaladı.

Fotoğraflar: Mesut Şahin

 

 

 
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com