ANTALYASPOR TESİSLERİ DÜZENLENEN TÖRENLE AÇILDI  

 
Antalyaspor'un, Döşemealtı ilçesinde 134 bin metrekarelik, içerisinde bin kişilik kapalı tribünlü futbol sahası, 4 futbol sahası, 2 küçük futbol sahası ve idman sahası bulunan yeni tesisleri hizmete açıldı.

Mahmut Deniz / Antalya

Antalyaspor'un, Döşemealtı ilçesinde 134 bin metrekarelik, içerisinde bin kişilik kapalı tribünlü futbol sahası, 4 futbol sahası, 2 küçük futbol sahası ve idman sahası bulunan yeni tesisleri hizmete açıldı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın kutlama mesajının okunduğu açılışta konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, tesisin Antalyaspor'a hayırlı uğurlu olmasını belirterek, şampiyonluklar yaşanmasını diledi. Antalyaspor'un efsane bir taraftarı olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, "İçeride ve dışarıda hainler var. Onlara geçit vermeyeceğiz, onlar Türkiye'yi bölemez, Türkiye'ye diz çöktüremez. Biz bir çağ kapatıp, yeni çağ açan Fatih Sultan Mehmet'in ecdadının torunlarıyız. Gerekirse yine bir çağ kapatır, yeni bir çağ açarız. Bu hainler bunu böyle bilsin. Asker, polis selamı veren futbolcularımıza tüm tribünlerde gece gündüz sokaklarda ve caddelerde Türkiye'ye büyük destek veren koşturan milletimize teşekkürler. Teröre en iyi cevap spordur, yatırımdır. Bugün Cumhurbaşkanımız değişik şehirlerde açılışlar yapıyor. Biz bugün açılış yapıyoruz. Antalya'mıza hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu da: “Antalya Türkiye’nin vitrin şehri, dünyaya en açık şehirlerinden bir tanesi. Antalya için Antalyaspor sadece bir spor kulübü değil aynı zamanda büyük Antalya markasının da çok önemli unsurlarından bir tanesidir” dedi.

Büyük Antalya markası için güçlü bir Antalyaspor'a ihtiyaç olduğuna işaret eden Vali Karaloğlu, Antalya'da Avrupa'nın ve dünyanın en önemli spor tesislerinden birisinin açılmasının mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, tesiste emeği geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel ve ekibine teşekkür etti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de Antalya'ya dünyanın en güzel spor tesislerinden birisini kazandırmanın haklı gururunu yaşadığını belirtti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Döşemealtı ilçesinde yapımı tamamlanan yeni tesislerinin açılış törenine, Dışişleri Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, Türkiye Futbol Federasyonu İkinci Başkanı Nihat Özdemir, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, eski Milli futbolcu Tanju Çolak, spor kulüpleri başkanları, ilçe belediye başkanları, işadamları ve Antalyasporlu taraftarlar katıldı.

Fotoğraflar: Önder Şahintürk

 

 

 
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com