VALİ KARALOĞLU GÖNÜL ELÇİLERİ PROJE LANSMANINA KATILDI  

 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Gönül Elçileri Projesi kapsamında, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Lokman Ecza Deposu’nun ortaklaşa oluşturduğu Dijigenç Projesi’nin tanıtımı yapıldı.

Mahmut Deniz / Antalya

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Gönül Elçileri Projesi kapsamında, Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü ve Lokman Ecza Deposu’nun ortaklaşa oluşturduğu Dijigenç Projesi’nin tanıtımı yapıldı.

Antalya Kültür Merkezi’ndeki tanıtım toplantısına Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve eşi Sevim Karaloğlu, Antalya Milletvekili Gökcen Özdoğan Enç, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Lokman Ecza Deposu Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Öz, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Gönüllülük esasına dayalı bir medeniyetten geldiklerini kaydeden Vali Münir Karaloğlu, Türk medeniyetinin bütün canlılar için hayır işleri yaptığını belirterek, Osmanlı Devleti’nde kamu hizmetlerinin vakıflar eliyle yürütüldüğünü vurguladı. Bu anlayışın devamı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünü yaptığı Gönül Elçiliği projesinin 5 ana dalda faaliyetlerine devam ettiğini dile getiren Vali Karaloğlu, Türkiye’de gönlü zengin gönül elçileri olduğunu kaydetti.

Antalya’da Gönül Elçiliği kapsamında ‘Antalya Yetimine Sahip Çıkıyor’ projesine destek isteyen Vali Karaloğlu: “Ne kadar para harcarsanız harcayın aile ortamını sağlayamazsınız. Özellikle yetim çocuklarının başında duran anneler bizim için çok kıymetli. Onlara destek olmalıyız. Bu yardım sadece maddi olmamalı. Esas boşluk babanın yokluğudur, bu yokluk maddiyattan daha ağır. Antalya yetimlerine sahip çıksın istiyorum. Toplumda yetimlere sahip çıkıldığında o toplumda işlerin bereketlendiğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

Projede eğitim alacak gençlere dijital dünyanın imkânlarını kaçırmamaları tavsiyesinde bulunan Karaloğlu, “Kodlama eğitimi, robotik eğitimi bu projenin önemli amaçlarıdır” dedi.

Antalya Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan da ‘Dijigenç’ projesi kapsamında yaptıkları taramalarda 100 öğrenciye eğitim vereceklerini söyledi. 18 rehber ile 5 bilişim ve teknoloji öğretmeni bu projede görev alacağını dile getiren Arslan, öğrencilere kodlama becerileri kazandıracaklarını kaydetti.

Projenin ortaklarından Lokman Ecza Deposu Yönetim Kurulu Başkanı Hatice Öz ise Dijigenç projesi ile sosyal ve teknolojik fayda sağlamak istediklerini vurguladı. Dijitali iyi anlayan gençler yetiştirmek istediklerini belirten Öz gençlere, “Akıldan ve bilimden uzaklaşmayın” tavsiyesinde bulundu.

Fotoğraflar: Mesut Şahin

 

 

 
 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com