VALİ KARALOĞLU’NUN VEDA MESAJI  

 
Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Bursa iline atan Van Valisi Münir Karaloğlu, bir veda mesajı yayınladı.Sevgili Hemşerilerim,

Dört yılı aşkın süredir aranızdayım.  Hep beraber pek çok güzelliğe ulaştık.
Eğitimden sağlığa, ticaretten turizme, ulaşımdan kentleşmeye kadarki hemen tüm başlıklarda Van’ımızı yeniden keşfettik. Geçmişten geleceğe uzanan medeniyet çizgimizde kadim bir durak olan İlimizi, daha yakından gördük, bildik, yaşadık. Bununla da yetinmedik, İlimizin güzelliklerini Ülkemiz ve dünyayla paylaşmak için festivaller, fuarlar, sempozyumlar… düzenledik.

2011 yılında büyük bir deprem felaketi yaşadık. 644 kardeşimizi şehit verdik. Binlerce konut, işyeri, kurum ve kuruluşumuz kullanılmaz hale geldi. O zorlu süreci; devletimizin ve 75 milyon kardeşimizin uzanan yardım ve destek eliyle geride bıraktık. Bir yıl gibi kısa bir sürede Kentimizi eskisinden daha modern ve daha güzel bir şekilde inşa ettik. Şimdilerde çocuklarımıza yaşanası bir Van bırakmanın huzuruyla doluyuz.

İlimizin, Ülkemizin ve insanımızın yarınlarından umutluyuz. Umudumuz; sizlerin yüce gönülleri kadar büyüktür.

Bir umudum daha var: Yeniden bu güzel ve gözde kente gelip sizleri ziyaret etmek ve yaşadığımız güzel zaman dilimlerini hatırlamak arzusundayım.

Bu hislerle;
İlimiz için yaptığımız yolculukta bizleri yalnız bırakmadığınız, sıcaklığınızı yakinen hissettirdiğiniz için hepinize teşekkür ediyor; selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
Allah’a emanet olun.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com