VALİ KARALOĞLU, İLK ORUCUNU EŞİ VE ÇOCUKLARIYLA İFTAR ÇADIRINDA AÇTI  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, Ramazan`ın ilk günü orucunu eşi ve çocuklarıyla birlikte vatandaşlarla iftar çadırında açtı.

Van Valiliği SYDV tarafından Hüsrevpaşa İlköğretim Okulu bahçesine kurulan iftar çadırında, her gün 2 bin vatandaşa iftar yemeği verilecek. İftar çadırının ilk misafiri ise Van Valisi Münir Karaloğlu, eşi Sevim Karaloğlu, kızları Elif Meva, Meralsu, Vali Yardımcıları Mehmet Özel, Hakan Alkan, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Nurettin Alkan, İl Emniyet Müdürü Ümit Yurdakul, İl Müftüsü Nimetullah Arvas, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İl Başkanı Abdullah Aras, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Necdet Takva, Van Ticaret Borsası (VATBO) Başkanı Salman Toprak, Müstakil İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı İsmail Say ve kurum amirleri katıldı. Mercimek çorbası, irmik helvası, pirinç pilavı ve et sotenin ikram edildiği yemek sonrası İl Müftüsü Nimetullah Arvas`ın okuduğu duayla iftar programı sona erdi.


Yemekten sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Münir Karaloğlu, Son 5 yıldır Ramazan ayını Van`da vatandaşlarla birlikte yaşadığını söyledi. Karaloğlu, "Ramazan ayında bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Özellikle gençlerimiz ve çocuklarımız, Ramazan ayının geldiğinin farkına varsınlar ve Ramazan`ın coşkusundan istifade etsinler. Bu nedenle böyle bir çaba içerisindeyiz" dedi.

 

-“RAMAZAN BOYUNCA 2 BİN VATANDAŞA İFTAR YEMEĞİ VERİLECEK”


Ramazan ayının rahmet ve bereket ayı olduğunu hatırlatan Vali Karaloğlu, "Ramazan ayı; dostluk, kardeşlik ve yardımlaşma ayıdır. Yılın 11 ayında yaptığımız fakir ve fukarayı gözetmek ve yardımlarda bulunmayı bu ayda biraz daha da arttırıyoruz. Vatandaşlarımızla biraz daha fazla buluşmaya, vatandaşımızın iftar sofrasına oturmaya biraz daha fazla gayret ediyoruz. Bu Ramazan da öyle geçecek. Vatandaşlarımızın bir kere olsun komşusuyla birlik gelip burada beraber iftar açabilirler. Bunun yanında iftar saatinde evine ulaşamayan, ihtiyaç sahibi olan-olmayan herkesi soframıza bekliyoruz. Burada her gün bin 500 ile 2 bin hemşehrimize iftar verilecek. Bu yıl aşevimizi açtık, artık vatandaşımızın evine de yemek götürüyoruz" diye konuştu. Ramazan ayında ayrıca yaklaşık 5 bin ihtiyaç sahibine gıda ve nakdi yardımlarda da bulunacaklarını ifade eden Karaloğlu, Ramazan ayının tüm İslam alemine hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.


İftar sonrası Hüsrevpaşa İlköğretim Okulu’nun bahçesine kurulan platformda sahne alan yerel sanatçılar türküler okudu. Hava-i fişek gösterilerinin yapıldığı gecede çocuklar için çeşitli gösterilerde yapıldı. 30 gün sürecek olan iftar yemeği ve sosyal etkinlikler vatandaşlar tarafından ücretsiz izlenebilecek.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com