VALİ KARALOĞLU, 5 BİN KİŞLİK SPOR SALONU İNŞAATINDA İNCELEMELERDE BULUNDU  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, Edremit ilçesinde yapımı devam eden 5 bin seyirci kapasiteli ‘Nur Tatar Kapalı Spor Salonu’nda incelemelerde bulundu.

 Nur Tatar Spor Salonu inşaatına gelen Vali Karaloğlu, burada Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Taha Al, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdür Vekili Nusrettin Kaçan tarafından karşılandı. Vali Karaloğlu, ilk olarak inşaata çalışan işçilerle öğle yemeği yedi. Ardından inşaat alanını gezen Vali Karaloğlu, çalışmaların hızlı yürütülmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İncelemeler esnasında müteahhitten de bilgiler alan Vali Karaloğlu, daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

 

-“VAN, ŞANTİYEYE DÖNDÜ”


 5 bin kişilik Nur Tatar Spor Salonu`nu bütçeden bir kaynak harcayarak yapmadıklarını ifade eden Vali Karaloğlu, Beşyol mevkiindeki 50. Yıl Kapalı Spor Salonu`nun arsası karşılığında bu salonu yaptırdıklarını kaydetti. Vali Karaloğlu, "Arsa karşılığı bu yeni salonumuzun ihalesini yapmıştık. Araya deprem girdi, oradaki salon hasarlı oldu. Şu anda gördüğünüz gibi buradaki inşaat hızlandı. Bütün hızıyla devam ediyor, inşallah gelecek sene bu dönemlerde teslim alacağız. Salon gerçekten hem seyirci kapasitesi bakımında hem sosyal mekanları hem de çevresindeki kortlar, basket ve voleybol sahalarıyla Van`a ve bölgeye çok şey katacak. Gençlerimizin spor yapma imkanlarını çok arttıracak. Uluslararası müsabakaların yapılacağı nitelikli bir salon inşa ediliyor. İnşaat gayet iyi gidiyor şu an ve biz inşaattan memnunuz. İnşallah bu hızla devam ederlerse bu sene sezon bitmeden biz çatısını kapatmış oluruz, dış cepheyi çıkmış oluruz. Gelecek inşaat döneminde de ince işlerini de bitirerek gelecek sene temmuz-ağustos gibi de insanımızın, gençliğimizin hizmetine sokmuş oluruz. Biliyorsunuz Van`da bazı eksik tesisler var, altyapı olarak onlardan bir tanesi spor salonuydu. Bizim en büyük spor salonumuz 750 kişilikti. Şu anda bunun neredeyse 7 kat büyüğü 5 bin kişilik bir salon yapılıyor. Öte yandan Urartu Kongre Merkezimiz yapılıyor, Tuşba kongremiz bir taraftan yapılıyor, bir taraftan Urartu Müzemiz devam ediyor, tekstil kentimiz devam ediyor. Şu anda kentin neresine bakarsanız bir inşaatımız var. Kent adeta şantiye gibi, inşallah bu devam eden inşaatlarımız ve tesislerimiz tamamlandığında Van bugün bulunduğu noktadan çok daha iyi bir noktaya gelmiş olacak. Ben tekrar emeği geçen bütün arkadaşlarıma kutluyorum, teşekkür ediyorum. İnşallah bittiğinde hem Van hem de bölge önemli bir tesis sahibi olmuş olacak" dedi.
Karaloğlu, incelemelerinin ardından inşaat alanından ayrıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com