“PEDAL PEDAL VANGÖLÜ BİSİKLET TURU” EKİBİ VAN ‘A ULAŞTI  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, "4. Van Bitlis Uluslararası Su Sporları Festivali" kapsamında düzenlenen “Pedal Pedal Vangölü Bisiklet Turu” ekibini karşıladı.

Van Gölü çevresindeki güzelliklere dikkati çekmek amacıyla Türkiye`nin farklı kentlerinden gelerek Bitlis-Tatvan karayolundaki El-Aman Hanı`nda pedal çevirmeye başlayan 430 kilometre pedal çevirecek olan 100 bisikletçiyi, Van durağında Edremit Gebze su merkezinde Van Valisi Münir  Karaloğlu, Eşi Sevim Karaloğlu,  Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer, Edremit Kaymakamı M. Akif Celep tarafından karşılandılar.

 

- HEDEFİMİZ GENÇLİĞİMİZE BİSİKLET SEVDİREREK VANGÖLÜ VE GÜZELLİKLERİNİ TANITMAK

Bisiklet turunun uluslar arası düzeye taşınmasının gerekliliğini vurgulayan Vali Karaloğlu; “Pedal Pedal Vangölü bisiklet turunun 4.ncüsünü yapıyoruz. Hedefimiz bisiklet sporunu gençliğimize sevdirmek. Türkiye’nin en büyük değeri olan Vangölü’nü ve çevre güzelliklerini tekrar insanın nazarına sunmak için çok önemli bir etkinlik. Dünyada Bisiklet turları  daha çok ülkelerin veya bölgelerin  güzelliklerini öne çıkarmak maksadı ile yapılır. Bizim Bisiklet Federasyonunda  uluslar arası  seviyede bir etkinlik olması yönünde bir talebimiz olmuştu, halen istediğimiz desteği aldığımız söylenemez. Vangölü bisiklet turunun uluslar arası düzeye  taşınması gerekir bugün ulusal düzeyde gerçekleşen tur Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen arkadaşlarımızın gayreti ile bu  etkinlik uluslararası boyuta taşıyarak, hem bölgemiz hem denizimizi dünya gündemine taşıyacaktır” dedi.


Kendilerine verdiği destekten ötürü Vali Karaloğlu’na teşekkür eden bisikletçiler Ahlat’tan aldıkları bastonu hediye ettiler.


  Daha sonra Edremit Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan el sanatları sergisinin açılış kurdelesini kesen Vali Karaloğlu,  Eşi ile birlikte  öğrencilerin sergiledikleri eserleri tek tek inceledi buradan su spor yarışmalarını izlemek için  protokol için ayrılan çadıra geçti

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com