BAŞBAKAN YARDIMCISI ATALAY, YENİ TOKİ’LERDE İNCELEMELERDE BULUNDU  

 
Kiracılar ve mülkiyet sorunu yaşayan vatandaşlara verilecek TOKİ konutlarının kura çekimine katılan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Edremit ilçesinde yapımı tamamlanan konutlarda incelemelerde bulundu.

Beraberinde Van Valisi Münir Karaloğlu, Ak Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Ak Parti İl Başkanı Abdullah Aras ve ilgili kurum müdürleriyle birlikte konutların yapıldığı alana giden Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, burada Vali Yardımcıları Atay Uslu, Mehmet Yüzer ve Edremit İlçe Kaymakamı Mehmet Akif Celep tarafından karşılandı. İlk olarak 24 derslikli okulda incelemelerde bulunan Atalay, TOKİ Van Birim Amiri Ümit Mehmet Ceyhan’dan proje üzerinde bilgi aldı. Daha sonra yapımı tamamlanan bir konutun 5’nci katındaki daireyi gezen ve Van denizini kuş bakışı izleyen Atalay, gazetecilere deprem sonrası yapılan çalışmaları değerlendirdi.  Kentteki depremlerin ardından yapılan konutlarla yeni bir şehir inşa ettiklerini kaydeden Atalay, konutların yapıldığı bölgenin Edremit`in en kalabalık mahallesi haline geldiğini bildirdi.

 

-BM VE DİĞER KURULUŞLAR VAN DEPREMİNDEKİ BAŞARILI AFET YÖNETİMİNİ ÖRNEK GÖSTERİYOR”

Atalay”Tüm konutlarla birlikte burası 10 bin hanelik bir mahalle oldu. Denize nazır, Van ilimizin en cazip mahallesi oldu. Van depremi sonrası yürüttüğümüz çalışmalar büyük bir disiplin içinde, iyi bir planlamayla yürüdü. Etkili bir koordinasyon oluşturduk. Geçmişteki örneklerle mukayese ettiğimizde, Türkiye`nin aldığı iyi bir mesafe. Depremin çapı, kayıplarımız, özellikle şehirlerimizdeki hasar seviyesi ve bunun koordinasyonu görüldüğünde, yurt dışında, uluslararası kuruluşlarda örnek olarak gösterildi. Birleşmiş Milletler ve diğer kuruluşlar buradaki afet yönetimini örnek olarak gösterdi."
Van depremi ve sonrası yapılan çalışmaları değerlendirip gerekli dersler çıkararak Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetiminde (AFAD) yeni bir yapılanma çalışması yürüttüklerine işaret eden Atalay, yeni yapılanma sürecinde Van örneğinin büyük önem taşıdığını kaydetti. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, TOKİ konutlarındaki incelemelerinin ardından tarifeli uçakla Ankara’ya hareket etti.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com