VALİ KARALOĞLU, ÖĞRENCİLERE ÇEVRE ÖDÜLLERİNİ VERDİ  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından 5 Haziran ‘Dünya Çevre Günü’ sebebiyle okullar arasında düzenlediği şiir, kompozisyon ve resim dallarında dereceye giren öğrencilerin ödüllerini verdi.

İl Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ‘Dünya Çevre Günü’ sebebiyle il ve ilçelerde bir dizi etkinlik düzenledi. Bunlarında başında ise öğrencilerin çevreye duyarlığını artırmak amacıyla ilkokul, ortaka okul ve liseler arasında şiir, kompozisyon ve resim dallarında yarışma düzenledi. Merkez ve ilçelerdeki tüm okulların katıldığı yarışma sonucunda kompozisyon dalında birinci olan Türk Telekom Fen Lisesi öğrencisi Damla Kızıltaş, resim dalında birinci olan Tunca Uras Ortaokulu’ndan Barış Aslan ve şiir dalında Hasan Ali Yücel Ortaokulu’ndan Eda Yıldız birinci oldu. Yarışmada birinci olan öğrenciler ödüllerini almak üzere okul öğretmenleriyle birlikte Van Valisi Münir Karaloğlu’nu makamında ziyaret etti. Öğrencileri sıcak bir şekilde karşılayan Vali Karaloğlu, birinci olan resmi inceledi, şiir ve kompozisyonu dinledi. Öğrencileri başarılarından dolayı kutlayan Vali Karaloğlu, üzerinde ‘Poşeti Azalt Van Gölünü Yaşat’ sloganın yazıldığı bez torba içinde tablet bilgisayarlarını verdi.


Ödül dağıtım sırasında Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekansal Planlama Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Taha Al da hazır bulundu.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com