BAKAN ŞAHİN, DÜNYA REKORTMENİNİ ‘TEBRİK’ ETTİ  

 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Van Gölü`nde "Değişken Ağırlıklı Paletsiz" dalında 61 metre dalarak dünya göl ve deniz rekorunu kıran Şahika Ercümen`i tebrik etti.

Rekorun ardından Akdamar Adası`nda düzenlenen törene katılan Şahin, "Yıllardır siyasetin içindeyim ama hiç bu kadar güzel bir manzarada festivale katılmamıştım. Geçen yıl ekonomi forumundaydık. Dünyanın en güzel manzarasında yapılan toplantı. Bu gördüğünüz manzara başka bir yerde yok ama yıllardır bunları koruyamadık. Buranın tarihini, insanlarının güzelliğini, kardeşliğini, insanlık tarihi kadar var olan medeniyetini koruyamadık. Şimdi bunlar yükselen değer olmuş durumda. Bu güzelliğin içinde Şahika çok güzel bir sonuç alarak bunu taçlandırdı. Tebrik ederim. Başarı tesadüfi değil. Büyük bir gayret, kararlılık ve inanç ve aşk istiyor. Bunlar olmasa hiçbir şey yapamazsınız. O bakımdan da destekleyen herkese teşekkür ederim. Bu bir takım oyunu. Değerlerimizin farkında değiliz. Dünya’da sadece tersine göç Alaska’da Somon balıkları ve ikinci olarak İnci kefali’nin göçü  burada var. Özel bir balık ki tuzlu ve sodalı suda yaşıyor. Yumurtlamak için uçarak tatlı sulara gidiyor. Artık kanın konuşulduğu bir Türkiye değil, Şahika`ların, inci kefallerinin konuştuğu bir Türkiye`ye doğru gidiyoruz" ifadelerini kullandı.

 

-“ÖNÜMÜZDEKİ YIL 65 METRENİN OLMASINI UMUT EDİYORUZ”


Vali Karaloğlu da son 10 gündür büyük bir heyecanın, stresin ve riskin yüksek olduğu bir iş yaptıklarını belirterek, "Büyük bir ekip işi. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Sponsorlara teşekkür ederim. Her dönem Van Denizi`nin tek tür balığı var. Bu balığımız bu dönemde tatlı sulara çıkar. Bu projeyi konuşurken kutsal yolculuğuna saygı göstermek için bu rekoru denedik. Burada olmanız bize büyük güç verdi. Şahika Hanım`a teşekkür ederim. Bu sene 61 metre, gelecek sene inşallah Van’ın trafikteki rakamı olan ‘65’ plakasının olmasını diliyoruz" şeklinde konuştu.

 

-ENFEKSİYON KAPTIĞI İÇİN 3 GÜNÜNÜ HASTANEDE GEÇİRDİ


Dünya rekoru kıran Ercümen, "Çok heyecanlıyım. Çok kolay olmadı. Enfeksiyon kaptığım için 3 gün hastanede yattım. İlk dalışta problem yaşamama rağmen ikinci denemede başardım. Bunu tek yapmadım. Herkesin çok büyük desteğini gördüm. Tüm arkadaşlarımla kaldığımız oteldeki herkes çok destek oldu. Sayın Bakanımız gelerek bana büyük destek verdi. Bayan olarak desteğini gördüm. Bayan sporcular büyük başarılar elde etmeye başladı" dedi.
-BAKAN ŞAHİN, GÜZEL SANATLAR VE SPOR LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN SÖYLEDİĞİ TÜRKÜLE EŞLİK ETTİ
Yapılan konuşmaların ardından Bakan Şahin, dünya rekoru kıran Ercümen`e Urartu motiflerinin işlendiği tabak plaket hediye etti. Bakan Şahin, beraberindeki Van Valisi Münir Karaloğlu, Ağrı Valisi Mehmet Tekinarslan, Ak Parti Van Milletvekilleri Fatih Çiftçi ve Gülşen Orhan’la birlikte Akdamar Kilisesi’ni gezdi. Kilise önünde ziyaret anısına fotoğraf çektiren Şahin, badem ağaçları altındaki çay bahçesinde vatandaşlarla oturdu. Kendisine ikram edilen kahveyi Van Denizine karşı yudumlayan Bakan Şahin, Van Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencilerinin hazırladığı resim sergisini açarak, müzik bölümü öğrencilerinin türkülerine Van milletvekili Orhan’la birlikte eşlik etti.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com