VALİ KARALOĞLU, İŞYERLERİ YANAN ESNAFA ‘GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİNDE’ BULUNDU  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, önceki akşam çıkan yangında işyerleri yanan ‘Mısır Çarşısı’ esnafına ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundu.

Şerefiye Mahallesi’nde bulunan Mısır Çarşısı’nda önceki akşam bilinmeyen bir sebepten dolayı çıkan yangında 10 işyeri tamamen yandı. Olayın kendisine intikal etmesinin ardından konuyu yakından takip eden Vali Münir Karaloğlu, beraberinde İl Emniyet Müdürü Ümit Yurdakul, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (VATSO) Mirza Nadiroğlu ile birlikte Mısır Çarşısı’na gitti. Çarşı esnafına ‘geçmiş olsun’ dileklerini ileten Karaloğlu, olaydan duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Yangında hasar gören işyerlerinde incelemelerde de bulunan Vali Karaloğlu, daha sonra beraberindeki heyetle birlikte çay ocağında esnafların sorunlarını dinledi. Ekiplerin yangınla ilgili araştırma ve incelemelerini sürdürdüğünü kaydeden Karaloğlu, esnafın zararlarının tümünün olmasa bile en azından bir miktarının karşılanması için bir çalışma yapılacağını söyledi.
Vali Karaloğlu, 220 işyerinin bulunduğu Mısır Çarşısı’nın daha modern olması için Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın bir proje hazırlamasını istedi. VATSO Başkanı Mirza Nadiroğlu da çarşı esnafı ile görüşülerek, projeyi hazırlama ‘sözü’ verdi.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com