VALİ KARALOĞLU, SÜPHAN İLKÖĞRETİM OKULUNDA YAPILAN ÇALIŞMALARI BEĞENMEDİ  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, Van’da yaşanan depremler sonucunda ağır hasar gördüğü için yıkılmasına karar verilen Süphan İlköğretim okulunun yerine yapılacak olan okulun inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Vali Karaloğlu; beraberinde Vali Yardımcısı Zafer Coşkun, Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte Süphan İlköğretim okulu alanına, Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) tarafından 2.666.800 liraya yaptırılan 24 derslikli okulun inşaatında incelemelerde bulundu. Vali Karaloğlu incelemelerine,  kazan dairesinden başladı.  Okulun kömürle ısınacağını öğrenen Vali Karaloğlu; müteahhide, okula doğal gaz sisteminin çekilmesini söyledi.
Daha sonra üst katlara çıkan Vali Karaloğlu; zemine döşenen seramiğin kalitesini ve yapılan işçiliği beğenmedi. Vali Karaloğlu; zemin seramiklerinin sökülerek yerine kaliteli malzeme kullanılması talimatını verdi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünden gelen yetkiliye: “Bu işi takip edin,  bir sonraki gelişimde bunları değişmiş olarak görmek istiyorum.” dedi.
Okulun çevre düzenini de inceleyen Vali Karaloğlu; okulun, önümüzdeki eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesini istedi. Buradaki incelemelerini tamamlayan Karaloğlu, inşaat alanından ayrıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com