VALİ KARALOĞLU, ‘9 MAYIS AB GÜNÜ’ YARIŞMA ÖDÜLLERİNİ VERDİ  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, ‘9 Mayıs Avrupa Günü’ kapsamında düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Van Valiliği AB Proje Koordinasyon Merkezi tarafından düzenlenen resim ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri Vali Ali Paşa Toplantı Salonu`nda verildi. Vali Yardımcısı Mehmet Özel, AB Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Sinan İmamoğlu`nun da hazır bulunduğu toplantı öncesi `9 Mayıs AB Günü` sebebiyle koordinasyon merkezinde görev yapan bayan personel tarafından Vali Münir Karaloğlu`na bir buket çiçek takdim edildi. Ödül töreni öncesi bir konuşma yapan Vali Karaloğlu, 2`nci Dünya Savaşı`ndan sonra Avrupa kıtasında barışın, kardeşliğin ve refahın sağlanması için birlik çalışmalarının başladığını belirtti. Önce Avrupa Ekonomik Birliği, sonra Avrupa Birliği`ne dönüşen bir birliğin oluşturulduğunu anlatan Vali Karaloğlu, "Biz de bu birliğe tam üye olmak için müzakere yapan ülke konumundayız ve görüşmeler devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda ülkemizde bu büyük birliğin üyesi olacaktır, diye temenni ediyoruz. 1985 gününden bugüne 9 Mayıs Avrupa Günü olarak kutlanıyor. Bizde bu sene `Van Gençliği Gözü ile AB` konulu resim ve kompozisyon yarışması düzenledik. Resim yarışmasına ortaokul öğrencilerimiz katıldı. Kompozisyon yarışmasına ise lise öğrencilerimiz katıldı. Bugün AB Günü, dolayısıyla dereceye giren öğrencilerimize hediyelerimiz olacak. Resim yarışmasında dereceye girenlere bisiklet, kompozisyonda derecelere giren birinciye dizüstü bilgisayar, ikinciye tablet, üçüncüye de dijital fotoğraf makinesi vereceğiz. Hem resim hem kompozisyon yarışmasına katılan bütün öğrencilerimizi kutluyorum" dedi.
Yapılan konuşmanın ardından Vali Karaloğlu, dereceye giren öğrencilere bisiklet, diz üstü ve tablet bilgisayar ile dijital fotoğraf makinelerini verdi.  Ödül alan öğrencilerle toplu çekilen hatıra fotoğrafının ardından program sona erdi

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com