VALİ KARALOĞLU, ÜNLÜ MARKALARIN DİKİLİCEĞİ ERCİŞ’TEKİ TEKSTİL FABRİKASI’NIN AÇILIŞINA KATILDI  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye’nin bayan giyiminde marka olan ‘Armina’ pardösülerinin de dikeleceği tekstil atölyesinin açılışına katıldı.

Otomotiv sektöründe uzun yıllar İstanbul’da faaliyet gösteren işadamı Ömer Yeğin, deprem sonrası doğup büyüdüğü Erciş’e gelerek ilk etapta ünlü markaların üretileceği bir Tekstil Fabrikası kurdu. Ören Mahallesi’ndeki 650 metrekare kapalı alanda kurulan Atölyede 75 kişinin istihdam edileceği belirtildi. Yaklaşık 400 bin lira harcama yapılan Yeğin Tekstil’in açılışı, Van Valisi Münir Karaloğlu tarafından yapıldı. İlçe Kaymakamı Barboros Baran, Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu ve işadamı Ömer Yeğin tarafından açılış kurdelesini kesen Vali Karaloğlu, fabrikayı gezerek yapılan ürünleri inceledi. Çalışan işçilerle ayaküstü sohbetler yapan Karaloğlu, Türkiye’nin bayan giyiminde marka olan ‘Armina’ pardösülerinin dikildiği bayan pardösülerini inceledi. Ürünleri beğenen Vali Karaloğlu, fabrika sahibi Ömer Yeğin’den önümüzdeki aylarda yapmayı planladıkları kapasite artırımı ve yeni yatırım projeleri hakkında bilgi aldı. Karaloğlu, daha sonra aynı bahçe içerisinde yeni yapılacak olan ek binaların arazisinde incelemelerde bulunmak üzere buradan ayrıldı.

 

-TEKSTİL FABRİKASI’NDAKİ YATIRIM, 2 MİLYON TL’YE; ÇALIŞAN İŞÇİ SAYISI DA 850 KİŞİYE ÇIKACAK

‘Memleketime hizmet etmek için İstanbul’dan Erciş’e döndüm.’ diyen işadamı Ömer Yeğin, ilk etapta 400 bin lira harcama yaptıklarını söyledi. Yeni projelerin de hayata geçmesiyle birlikte yatırımlarını 2 milyon liraya çıkaracaklarını söyleyen Yeğin; şimdilik 75 kişinin istihdam edildiği fabrikada yeni projeler ve ek kapasitelerle birlikte çalışan sayısını 850 kişiye çıkaracaklarını kaydetti. Yeğin “Şu an fabrikamızda İstanbul’dan getirttiğimiz ustalarla birlikte bir yandan çalışanlarımızı eğitiyoruz, diğer yandan da fason üretim yapıyoruz. Yeni projelerimizi hayata geçirdikten sonra da kendi öz markamız olan ‘Yeğin Tekstil’ ürünlerini piyasaya sunacağız. 2011 yılında büyük bir deprem felaketi yaşayan Erciş’in ekonomisini canlandırmak ve işsizlerimize iş imkânı sunmak amacıyla yaptığımız yatırımlardan mutluluk duyuyoruz. Açılışımızı onurlandıran Sayın Valimize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com