VALİ KARALOĞLU, ENGELLİ VATANDAŞLARIN OKUDUĞU ŞİİRLERLE HÜZÜNLENDİ  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Erciş Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde kalan bedensel engelli vatandaşların okuduğu şiirlerle hüzünlendi.


Eşi Sevim Karaloğlu ile birlikte Erciş ilçesinde bir dizi incelemelerde bulunan Van Valisi Münir Karaloğlu, ilk olarak Oto Sanayi Sitesi karşısında bulunan TOKİ konutlarındaki Kaymakamlığa ait Toplum Merkezi’ni ziyaret etti. Karaloğlu çiftini; İlçe Kaymakamı Barboros Baran eşi Nihal Baran, Belediye Başkanı Zülfikar Arapoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ünal Öncül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir, Valilik Sosyal Proje ve Etüd Müdürü Şinasi Erol ile diğer yetkililer karşıladı. Toplum Merkezine gelerek okuma-yazma, Kur’an eğitimi, dikiş-nakış kursu alan ve fitness salonunda spor yapan bayanları eşiyle birlikte ziyaret eden Vali Münir Karaloğlu, bayanlarla sohbet etti. Okuma-yazma öğrenen bayanlara kitap okutturan Karaloğlu, kreşte bulunan çocuklara da oyuncak dağıttı. Toplum Merkezi’ne gelen bayanlarla eşiyle birlikte bir araya gelen ve çay sohbeti yapan Vali Karaloğlu, bayanların istek ve taleplerini dinledi. 

 

-VALİ KARALOĞLU’NDAN “TOPLUM MERKEZİ 24 SAAT HİZMET VERSİN” TALİMATI

Vali Münir Karaloğlu, daha sonra, beraberinde ilçe Kaymakamı Barboros Baran ile birlikte Kışla Mahallesi’nde KDRP tarafından finanse edilen ve her yaştan vatandaşın faydalanacağı Toplum Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Merkezin 24 saat esaslı olarak hizmet vermesini isteyen Vali Karaloğlu, yeni yapılan binadaki eksikliklerin de bir an önce giderilmesi talimatını verdi. Sonrasında Salihiye Mahallesi’ndeki Toplum Merkezi’ne geçen Karaloğlu; yeni yapılan ve önümüzdeki günlerde hizmete girecek olan Toplum Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Buradaki incelemelerini tamamlayan Vali Karaloğlu, beraberindekilerle birlikte Oto Sanayi Sitesi karşısındaki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Erciş Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’ne geçti. Eşinin de hazır bulunduğu Merkezde bedensel engellilerin okuma-yazma öğrendiği kursu ziyaret eden Vali Karaloğlu, bedensel engellilerin el emeği, göz nuru ürünlerini inceledi.

 

-VALİ KARALOĞLU, SAKARYA TÜRKÜSÜ ŞİİRİYLE HÜZÜNLENDİ

Vali Münir Karaloğlu, eşi Sevim Sevim Karaloğlu ile birlikte Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde engelli vatandaşların şiir okuyacağı salona geçti. Yeliz Üçkardeşler isimli bayanın okuduğu “Bizler Engelliyiz”, Verhan Ertaş’ın “Çanakkale”, Enver İmanlı’nın da “Sakarya Türküsü” adlı şiirleri dinleyen Karaloğlu, zaman zaman hüzünlendi. Bedensel engellileri; azimleri ve medeni cesaretleri nedeniyle tebrik eden Vali Münir Karaloğlu, daha sonra “Erciş Gönül Elçileri Projesinde” görev alacak personelle öğle yemeği yedi.
Yemeğin ardından Merkezden ayrılan Vali Münir Karaloğlu, beraberindeki bürokratlarıyla birlikte Erciş Kapalı Spor Salonu’nda İlçe Kaymakamlığı’nın destekleriyle açılan kick boks, boks, güreş ve voleybol antrenmanlarını izledi. Kapalı Spor Salonu’nun çevre düzenlemesi ve Erciş Stadyumu ile ilgili olarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir’den bilgi alan Karaloğlu; daha sonra buradan ayrıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com