BAKANLAR ÖĞRENCİLERİ OYUNCAKLARLA SEVİNDİRDİ  

 
Hakkari`deki incelemelerinden sonra Van`a gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı deprem sonrası yapılan Zaferler İlkokulu ve Ortaokulu`nu ziyaret ederek öğrencilere oyuncak dağıttı.

Beraberinde Van Valisi Münir Karaloğlu, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Fikri Işık, Ak Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati ile birlikte Zaferler İlkokulu ve Ortaokulu’na gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’yı burada Vali Yardımcıları Zafer Coşkun, Mehmet Yüzer, İl Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına ve diğer yetkililer karşıladı. Okul önünde kendisini karşılamaya gelen öğrencilerle sıcak bir diyaloga giren Bakan Avcı, beraberindekilerle birlikte iki ilkokul birinci sınıfına girdi. Öğrencilerle tek tek ilgilenen ve oyuncak dağıtan Bakanlar, daha sonra öğretmenler odasına geçerek, öğretmenlerle çay sohbeti yaptı. Bakanlara, okul ziyareti ve Hakkari gezisinin değerlendirilmesi soruldu. Bakan Avcı, doğuda deneyimli öğretmenlerin uzun süre kalmalarını istediklerini söyledi.

 

-“HAKKARİ HER ANLAMDA GÜNEŞLİYDİ”


Öğretmenlerle sohbet ederken gazetecilerin sorularını da cevaplayan bakanlar, Hakkari`ye yaptıkları gezinin çok güzel geçtiğini söyledi. Hakkari`de havanın her anlamda `güneşli` olduğunu ifade eden Bakan Avcı, Hakkarililerin kendilerine çok büyük teveccühün olduğunu ifade etti. Avcı, "Gittiğimiz her yerde çok sıcak karşılandık. İnsanlarda bir ümitli bekleyiş havasını çok hissettik." dedi. Hakkari ve Şırnak`taki eğitim kurumları ile ilgili ne gibi eksiklikler olduğunu yerinde görmek istediklerini belirten Bakan Avcı, olumsuz hava koşulları nedeniyle Şırnak`a gidemediklerini söyledi.

 

-“HAKKARİ`DEKİ SICAK İLGİ BAKANLARI BU KEZ MEMNUN ETTİ”


Bakan Şimşek de Hakkari`de atmosferin son derece pozitif olduğunu, herkesin büyük bir misafirperverlik gösterdiğini belirterek, son sürecin herkesi heyecanlandırdığını ifade etti. Bakan Şimşek, şöyle konuştu: "Herkeste çok umutlu bir bekleyiş var. Ben inanıyorum ki herkes sahip çıkarsa bu süreçte başarılı olacak. Biz de zaten konuya o çerçevede bakıyoruz. Herkes üzerine düşeni yaparsa ülkemiz çok güçlü bir konuma gelecek. Hem temel hak ve özgürlükler anlamında hem demokratik standartlar anlamında hem de birliğimizin, kardeşliğimizin, beraberliğimizin güçlenmesi anlamında. Bu tabi bizi ekonomik olarak da çok güçlü konuma getirecek. Çok iyi bir ziyaretti. Verimli oldu. Ben daha önce de Hakkari`ye gittim. En son gidişimde kepenkler kapalıydı. Vatandaşla doğrudan doğruya sıcak bir diyalog kuramadık. Ama bu defa herkesle rahat bir şekilde diyalog kurma imkanımız oldu. Yani hava çok güzeldi. İnşallah ülkemiz bu sorunu da çözer."
Zaferler İlkokulu ve Ortaokulu`nun öğretmenlerinden birinin doğuda çalışanlara ne gibi teşvikler olabileceğini sorması üzerine de Bakan Şimşek, şu cevabı verdi: "Burdaki çocukların da sizin gibi değerli eğitimcilere ihtiyacı var. Biz sizin yaptığınızı çok takdir ediyoruz. Öğretmenlik demek fedakarlık demek. Benim 3 ağabeyim öğretmen"
Bakan Avcı ise göreve yeni başlayan öğretmenlerin başka yerlere gitmek istediklerini, fakat bölgenin de deneyimli öğretmenlere ihtiyacı olduğunu ifade etti. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Defterdarlık personeli ve şehir merkezinde esnaf ziyaretine çıkarken, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ise Ferit Melen Havaalanı’na geçti.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com