BAKANLAR MEHMETÇİKLE KARAVANA YEDİ  

 
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Van Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte Başkale ilçesinde bulunan Bebleşin Jandarma Karakolu`nda Mehmetçikle birlikte karavana yedi.

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere gittikleri Hakkari`den kara yoluyla Van`ın Başkale ilçesine gelen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve beraberindeki TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Fikri Işık, Ak Parti İstanbul Milletvekili Nurettin Nebati’yi  Van Valisi Münir Karaloğlu, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Nurettin Alkan ve İl Emniyet Müdür Vekili Mehmet Pelit karşıladı. Daha sonra kara yolu ile Van`a dönen Bakanlar, yol üzerinde bulunan Bebleşin Jandarma Karakolu`ndaki askerlere moral ziyaretinde bulundu.
Karakolda görevli komutanlar tarafından karşılanan Bakanlar, bir süre dinlendikten sonra askerlerin yemek saatini bekledi. Öğle yemeğinin dağıtılmaya başlamasıyla birlikte yemekhaneye giren Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı,  Vali Münir Karaloğlu, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Fikri Işık, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Nurettin Alkan, İl Emniyet Müdür Vekili Mehmet Pelit askerlerle birlikte karavana sırasına girdi. Pirinç çorbası, salata, patates oturtma ve pirinç pilavından oluşan menüyü alan Bakanlar ayrı ayrı masalarda oturarak, Mehmetçikle birlikte karavana yedi. Bakanlar ve Vali Karaloğlu, aynı masayı paylaştığı askerlerle bol bol sohbet etti.  Bakanlar yemek sonrası askerlerin ellerini tek tek sıkarak vedalaştı. Ziyaret anısına karakol önünde komutanlarla birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Bakanlar, Mehmetçiklere ‘hayırlı tezkereler’ dileğinde bulunarak, ailelerine selam gönderdi.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com