VAN’IN ZİRVESİNDE KAHVALTI  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, Eşi Sevim Karaloğlu ile birlikte, İldeki kurum amirlerinin de katıldığı Abalı Kayak Merkezinde düzenlenen kahvaltı programına katıldı.

Van merkeze 35 kilometre uzaklıktaki Abalı Kayak Merkezi`nde,  Artos Dağı eteklerinde bulunan ve 2750 metreden Van Gölü`ne bakan Tesiste düzenlenen kahvaltı programına, AK Parti Milletvekillerinden Fatih Çiftçi ve Gülşen Orhan, Van Vali Yardımcıları, J.Asayiş Kolordu Komutanı Yıldırım Güvenç,  Cumhuriyet Bölge Başsavcısı Mustafa Alper,  İl Emniyet Müdürü Ümit Yurdakul, İldeki kurum amirleri ve basın mensupları katıldı.


Kahvaltının ardından Erzurum`da kayak eğitimine giderek sertifikalarını alan çocuklara çeşitli hediyeler veren Vali Karaloğlu: "Katılacağınız kayak yarışmalarında başarı bekliyoruz." dedi. Vali Karaloğlu, sertifikalarını alan çocuklara kayak malzemeleri hediye etti.


Kar kalınlığının 70 santimetreye ulaştığı Merkeze adeta akın eden Vanlılar, hem sömestr hem de hafta sonu tatillerini, kayak yaparak geçirmenin mutluluğunu yaşadı.


Özellikle hafta sonları, kayakseverlerin akınına uğrayan Tesise, Şehir merkezinde yaşayan vatandaşlar ile Kenti ziyarete gelen konuklar büyük ilgi gösteriyor. Kar kalınlığının 70 santimetreyi geçtiği pistte kayak yapmanın keyfini yaşayan vatandaşlar, karla kaplı zeminde, kıyafetleri ve kayak takımları ile renkli görüntüler oluştururken kayak yapmayı yeni öğrenen vatandaşlar da düşe kalka kaymanın heyecanını yaşıyor.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com