VALİ KARALOĞLU: “VAN’IN TÜKETEN DEĞİL, ÜRETEN BİR İL OLMASINI İSTİYORUZ”  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) inşaat yapı malzemeleri üreten fabrikanın açılışını yaptı.

Ankara`da üretim yapan Milenyum İnşaat Yapı Malzemeleri Profil Yalıtım Firması`nın Van`daki fabrikası düzenlenen törenle hizmete açıldı. Organize Sanayi Bölgesi`nde (OSB) bulunan fabrikanın açılışına Van Valisi Münir Karaloğlu, Belediye Başkan Vekili Sabri Abi, Ak Parti İl Başkanı Abdullah Aras, Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Başkanı Mirza Nadiroğlu, Van Ticaret Borsası (VATBO) Başkanı Feridun Irak, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Hakan, Gökçenay Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bedrettin Gökçenay, Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Necdet Takva katıldı. Yapılan duanın ardından fabrikanın açılış kurdelesi kesildi. Açılış sonrası Vali Karaloğlu, fabrikayı gezerek Milenyum İnşaat Yapı Malzemeleri Profil Yalıtım Firması Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sarıışık’tan bilgi aldı. Üretimin yapıldığı merkezi gezen ve çalışanlarla da ayaküstü sohbet eden Karaloğlu, Van’a yatırım yapan Sarıışık`a teşekkür etti.

 

-“AMACIMIZ VAN’IN ÜRETEN BİR ŞEHİR OLMASIDIR”


Yeni kurulan Van’a ve bölgeye hayırlı olması temennisinde bulunan Karaloğlu, Van`ın çok daha iyi yerlere geleceğini kaydetti. 3 ortağın bir araya gelerek güzel bir fabrika açtığını belirten Karaloğlu,``İnşaat alanında önemli bir yere sahip olan bu tür yalıtım maddelerinin üretimi ilimiz için önemli bir yere sahiptir. Bölgeye ve komşu ülkelere hitap edecek olan bu tesisimizin hayırlı olmasını diliyorum. Gördüğünüz gibi Van artık üretiyor. Bütün amacımız oydu zaten, Van üreten bir şehir olsun. Van Organize Sanayi Bölgesi fabrikalarla donatılsın diye ciddi bir çabamız bir gayretimiz vardı. Bugün yeni bir iş yerini açıyoruz. Bu işyerinin özelliği hem üretim yapıyor hem de bir dönüşüm yapıyor. Yani atık Pivisiyi alıp mamul mala dönüştürüyor. Ayrıca çevre açısından önemli bir kuruluş yeri atılı değerlendirdiği için. Buna daha çok ihtiyacımız var. Biliyorsunuz pivisi malzeme doğada kolay olmayan bir malzeme. Atıl olarak dışarı atılan malzemenin burada ihtiyaç olan mamul maddeye dönüştürülmesi, şehir içinde şehrin temizliği içinde çevre açısından da önemli”

 

-“GİRİŞİMCİMLERİ KUTLADI”


“Bu işletmeyi kuran bu üç genç girişimci arkadaşı kutluyorum. İş yerlerini büyütmek istiyorlar. Yeni Organize Sanayi Bölgesi’nde daha büyük bir arsa vererek işlerini büyütmeleri noktasında kendilerine yardımcı olacağız. Van’da iş yerleri açıldıkça üretim tesisleri, fabrikalar açıldıkça kentin yöneticisi olarak bizde mutlu oluyoruz. Bizim bütün amacımızda bu zaten. Artık Van tüketen değil üreten bir kent olsun istiyoruz. Bunu da müteşebbisimiz yapacak, işadamımız yapacak. Bizde onlara yardımcı olacağız, lojistik destek vereceğiz. İlin Valisi, yöneticisi, belediye başkanı Ticaret ve Sanayi Odası Organize Sanayisi olarak herkesin işini kolaylaştırmak için çaba sarf ediyoruz sarf etmeye de devam edeceğiz``dedi.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com