VAN’DA HAYALLER GERÇEK OLUYOR  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, “Son yıllarda geçmişte hayal olan birçok şey hem bölgede hem de Türkiye’de gerçekleşiyor” dedi.

Hükümetin en büyük yatırımlarından biri olan Olimpik Yüzme Havuzu, resmi açılışından önce Van halkının hizmetine sunuldu. Toplam`da 18,6 milyon TL`ye mal olan olimpik havuz, 50 metre boyunda 25 metre eninde, her biri 2,5 metre genişliğinde 10 kulvardan oluşuyor. Ulusal ve uluslarası standartlara ve yarışmalara uygun olarak inşa edilen kapalı yüzme havuzu ısıtma sistemi ile yaz-kış yüzme sevenlere hizmet edecek. Vali Münir Karaloğlu da 1 ay önce Vanlı’lara hizmet veremeye başlayan Olimpik Yüzme Havuzu’nda incelemelerde bulundu. Vali Yardımcıları Mehmet Yüzer, Hakan Alkan ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Aslan Sinir tarafından karşılanan Karaloğlu, soyunma odaları, fitness, makine dairesi ve diğer bölümleri gezerek yetkililerden bilgi aldı. Vali Karaloğlu, incelemelerinin ardından Olimpik Yüzme Havuzu’ndaki yüzme kursuna çocukları katılan ailelerle ayaküstü sohbet etti. Bir süre yüzme havuzunda dalış yapan Vanlı’ları cafede izleyen Karaloğlu, daha sonra basın mensuplarına Olimpik Yüzme Havuzu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın spor altyapısı için yaptığı yatırımları anlattı.
 Van’da sporun altyapısına çok ciddi yatırımlar yapıldığını anımsatan Karaloğlu, ulusal ve uluslar arası müsabakalara hizmet verecek yatırımların devam edeceğini söyledi. Olimpik Yüzme Havuzu’nun yanı sıra Edremit İlçesi’nde 5 bin seyirci kapasiteli kapalı spor salonu inşaatının devam ettiğini kaydeden Karaloğlu, ilçelerde de açık spor alanları ve kapalı spor salonu inşaatlarının devam ettiğini bildirdi. Deprem öncesinde Van Olimpik Yüzme Havuzu’nun bitme aşamasına geldiğini kaydeden Vali Karaloğlu, depremde ufak tefek hatalar olmasına karşın çalışmaların devam ettiğini ve havuzun 1 ay önce hizmete girdiğini anlattı.

 

-“SPOR İÇİN GELEN ÖĞRENCİLER ÜCRETSİZ FAYDALANACAK”


Vali Karaloğlu, şunları kaydetti: “Olimpik Yüzme Havuzumuz şuanda Van gençliğine, Van halkına hizmet veriyor. Olimpik Yüzme Havuzumuzun uzunluğu 50 metre, genişliği 25 metre, her birisi 2,5 metre genişliğinde olmak üzere 10 kulvarımız var. Havuzumuzda hafta içerisinde ve hafta sonunda çeşitli programlar düzenleniyor. Bunlar  sadece kadınlara yönelik, sadece erkeklerin girebileceği ve karma olanlarda var. Ana sınıfından lise aşamasına kadar okul takımlarının çalışabileceği saatler var. Yüzme havuzumuzdan öğrenciler ücretsiz olarak istifade edecek. Büyükler, eğer abonman olurlarsa aylık 80 lira karşılığında sınırsız hizmet alabilecekler. Ama tek seferlik yüzmek isteyenlerde 7 lira karşılığında burada gelip havuzda yüzebilecekler. Güzel bir imkan oldu. Güzel bir tesis oldu. Ben tesiste bugüne çalışan bütün arkadaşlarımı kutluyorum” dedi. 

 

-“FERDİ SPOR MERKEZİNDE HERGÜN 600 SPORCU FAYDALANIYOR”


“Van’da sporun altyapısına çok ciddi yatırım yapıyoruz. Şuanda 5 bin kişilik bir spor salonumuzun inşaatı devam ediyor. İlçelerimizde açık spor alanlarımız, kapalı spor salonu inşaatları devam ediyor. Van’ın spor altyapısı bu yapılan çalışmalarla geçmişe göre çok daha iyi bir seviyeye gelecek. Gençlik ve Spor Bakanımızın katılımıyla bu yıl Ferdi Sporları Merkezi’ni açmıştık. Bu merkeze günde 600 ile 700 kişi istifade ediyor. Bu rakamlar hafta sonları 1.200 kişiye kadar çıkabiliyor. Biz aynı yoğunluğun Olimpik Yüzme Havuzumuzda da yakalayacağımıza inanıyoruz. Van bu tip tesislere susamıştı, artık Van’daki gençlerimizde vatandaşlarımızda özellikle kadınlarımızı bekliyoruz. Çok güzel fıtness salonumuz da var. Her türlü spor aktivitesinin yapılabileceği kompleks oldu. Gençlik ve Spor Bakanımıza, bakanlığımızın çalışanlarına, teknik ekibine hepsine teşekkür ediyorum”

 

-“ESKİDEN BÖLGEDE HAYAL OLAN HERŞEY ARTIK GERÇEKLEŞİYOR”


“Son yıllarda geçmişte hayal olan aslında birçok şey hem bölgede hem de Türkiye’de çok hızlı mesafe alıyoruz. Bölgenin eğitim başta olmak üzere tüm alanlarda eksiklikler giderilerek, çok ciddi mesafeler alıyoruz. Bu gelişmeler bölgenin ve Türkiye’nin geleceğini çok parlak olduğunu gösteriyor. Bunlar keşke yıllar önce bölgede ve Türkiye’de yapılabilseydi. Zaten bu havuzdan Türkiye’nin birçok ilinde de yok. Belki yarı olimpik havuzlar, 25 metre boyunda olanlar var. Ama olimpik yüzme havuzu Türkiye’nin birçok ilinde de şuanda yok ama Van’da var. Bundan da bütün Vanlı hemşerilerimiz istifade edebilirler”
Vali Karaloğlu, açıklamalarının ardından kendisini takip eden gazeteciler, kurum müdürleri ve vatandaşlarla birlikte havuzda bir süre yüzdü. Karaloğlu, havuzda yüzme kursuna gelen miniklerle de yakından ilgilenerek, onlarla sohbet ederek moral verdi.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com