VALİ KARALOĞLU, AÇILIŞI YAPILACAK TESİS VE OKULLARDA İNCELEMELERDE BULUNDU  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binalı Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ve Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in ayrı ayrı katılacakları törenlerle açılışı yapılacak okul ve tesislerde incelemelerde bulundu.

Vali Karaloğlu, hafta sonu tatilinde de boş durmayarak salı ve çarşamba günü açılışlarına bakanların katılacakları tesis ve okulları gezdi. Karaloğlu, ilk olarak depremde ağır hasarlı olan ve yıkılan eski Doğumevi Hastanesi binası yerine yapılan 112 Acil Servis Komuta Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Kamu Hastaneler Birliği Van İli Genel Sekreterliği idari binasının da yer alacağı binaların tefrişatının ve çevre düzenlemesinin bir an önce bitirilmesi ve buraya taşınılması talimatını veren Karaloğlu, bina içinde gördüğü eksikliklerin giderilmesi için de yüklenici firma yetkililerine uyarılarda bulundu.

 

-VALİ KARALOĞLU, KÖPRÜLÜ KAVŞAKTAN ARACI İLE GEÇTİ


Karaloğlu, daha sonra yapımı tamamlanan Van’ın ikinci köprülü kavşağında incelemelerde bulundu.  Sıcak asfaltı dökülen, refüj ve peyzaj çalışmaları tamamlanan köprülü kavşakta incelemelerde bulunan Vali Karaloğlu, çalışmalar hakkında yüklenici firma yetkilisi Bedrettin Gökçenay’dan bilgi aldı. Karaloğlu, buradaki incelemelerin ardından aracı ile köprülü kavşağı geçti. Çarşamba günü yapılacak törenle dair Gökçenay’la son durumu değerlendiren Vali Karaloğlu, sonrasında da işadamı Abdurrahman Yörük tarafından babası ‘Cemil Yörük’ adına yaptırdığı 12 derslikli ilkokulda okulunda incelemelerde bulundu. Abdurrahman Yörük tarafından karşılanan Vali Karaloğlu, yapımı tamamlanan ve Salı günü Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından açılacak olan okulu gezdi. Yörük’ten çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Karaloğlu; okul müdürüne, eğitim ve öğretimin pazartesi günü yeni okulda yapılması talimatını verdi.

 

-“OKULLARDA ARTIK GRİ RENKLİ BOYA İSTEMİYORUM”


Vali Karaloğlu, buradaki incelemelerinin ardından çarşamba günü Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binalı Yıldırım, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in de katılacağı törenle açılışı yapılacak Hacı Ali Akın İlkokulu ve Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu. Okul Müdürü Muhittin İnci tarafından karşılanan Karaloğlu, okulda eksikliklerin bir an önce giderilmesi için yüklenici firma yetkililerine hatırlatmalarda bulundu. Karaloğlu, daha sonra yapımı tamamlanan vesalı günü Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in de açılışına katılacağı İskele Kız İmam-Hatip Lisesi ve İstasyon Mahallesi’ndeki Polatoğlu İlkokul ve Ortaokulu’nda incelemelerde bulundu. Bilgisayar dağıtımının da yapılacağı Polatoğlu İlkokulu ve Ortakolu’nun gri renkli olan boyasını beğenmeyen Karaloğlu; Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerine uyarılarda bulundu. ‘Okullarda bir daha gri renkli boya görmek istemiyorum’ diyen Karaloğlu, yüklenici firma yetkilisine salı günü açılışa yetişecek şekilde giriş kapısı ve sınıflardaki gri boyaların değiştirilmesini istedi. Vali Karaloğlu, daha sonra Kalecik mevkiinde Turkcell ve Türk Eğitim Vakfı (TEV) tarafından yaptırılan öğretmen lojmanlarında da incelemelerde bulundu. Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer’in açılışını gerçekleştireceği öğretmen lojmanlarındaki incelemelerini tamamlanan Karaloğlu, burada Gedikbulak Köyü’ne geçti.

 

-GEDİKBULAK KÖYÜ’NDE YAPILAN İZTO İLKOKULU VE ORTA OKULU ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇILIYOR


23 Ekim’de yıkılan Gedikbulak Köyündeki okulun yerine İzmir Ticaret Odası (İZTO) tarafından hafif çelikten yaptırılan İZTO İlkokulu ve Ortaokulu; çarşamba günü Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binalı Yıldırım ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in katılacağı törenle hizmete açılacak. Yapımı tamamlanan okulda incelemelerde bulunan Vali Karaloğlu, okuldaki eksikliklerin bir an önce giderilerek açılışa yetiştirilmesi talimatını verdi. Gedikbulak Köyünde muhtar ve vatandaşlarla da ayaküstü sohbet eden Karaloğlu, incelemelerini tamamladıktan sonra buradan ayrıldı.
Vali Karaloğlu’nun tesis ve okullardaki incelemelerine Vali Yardımcısı Zafer Coşkun, İl Emniyet Müdürü Ümüt Yurdakul, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Nurettin Alkan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferit Dağdeviren, İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır ve ilgili kurum temsilcileri katıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com