VALİ KARALOĞLU, VAN TV’NİN YENİ STÜDYOLARINI GEZDİ  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, depremde eski binasının hasar görmesi sebebiyle uzun süre çadırda yayın hayatını sürdüren ve bir süre önce de yeni yerine taşınan Van TV ve Doğu Radyo stüdyolarını gezdi.

Vali Münir Karaloğlu, uydu yayını için hazırlıklarını sürdüren Van TV’yi ziyaret etti. Karaloğlu, Van TV’ye gelişinde Doğu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Van TV sahibi Zahir Kandaşoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Kadaşoğlu, Tahir Kandaşoğlu, Genel Müdür Metin Kandaşoğlu ve Genel Yayın Yönetmeni Sefa Yılmaz karşıladı. Yeni yapılan Doğu Radyo ve Van TV stüdyolarını gezen Karaloğlu, dizaynı beğendiğini söyledi. 


Zahir Kandaşoğlu’ndan uydu yayını ve televizyon programlarıyla ilgili bilgi alan Karaloğlu, Van TV stüdyolarında kısa bir açıklama yaptı. Van’da yaşanan iki büyük depremde tüm kesimler gibi Van TV’nin de olumsuz etkilendiğini ifade eden Karaloğlu, televizyonun yeni yapılanmasıyla birlikte kısa süre içinde uydu yayınına başlamasını arzu ettiğini bildirdi. Karaloğlu, “Geçtiğimiz yıl meydana gelen depremler sonucunda, Van TV’nin yayın yaptığı bu binada da hasar oluşmuştu. Yaklaşık 1 yıl bir çok zorluğa göğüs gererek çadırda da olsa kentin problemlerini halkla buluşturmaya devam etti. İnşallah rabbim bir daha böyle bir felaket vermez. Bugün Van TV ve Doğu Radyo,  yenilenmiş, yeniden yapılanmış stüdyolarla yayın hayatına devam ediyor. Gerçekten Van  ölçeğinde güzel bir stüdyo olmuş. Zahir bey ve ortaklarını tebrik ediyorum. İnşallah en kısa zaman da uydudan yayın yaparak Van’ın ve bölgenin  sesi olmaya devam eder. Van’dan bir televizyonun uydudan yayın yapmasını önemsiyoruz. Van’ın hem tanıtımı,  hem problemlerinin daha rahat anlatılmasına katkı sağlayacaktır.  Yöneticiler olarak bizimde işimizi kolaylaştıracaktır.  İnşallah en kısa sürede uydudan yayın yapmaya başlayarak kentin bu eksikliğini de gidermiş olacak. Hem çalışan arkadaşlara, hem de Zahir beye hayırlı olsun diyoruz” dedi.
Doğu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Van TV sahibi Zahir Kandaşoğlu da Van Valisi Münir Karaloğlu’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyetini dile getirdi. Amaçlarının Van’ın güzelliklerini tüm dünyaya duyurmak olduğunu ifade eden Kandaşoğlu, “Depremde hasar gören binamızı güçlendirip, eskisine göre daha modern bir hale getirerek son teknolojiye göre düzenledik. Ciddi bir hazırlık dönemi geçirdik ve tamamladık. Van`a, bölgeye yakışır bir tesis yaptık. Amacımız Van`ın görülmeyen yüzünü, kültürünü, tarihini ortaya çıkarmak en büyük çabamızdır" diye konuştu. 


Vali Karaloğlu, radyo ve televizyon personeliyle de ayaküstü sohbet ettikten sonra buradan ayrıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com