TAPU VE KADASTRO PERSONELİNE EĞİTİM SEMİNERİ  

 
Tapu ve Kadastro Van XV. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı personelin eğitim seminerinde konuşan Van Valisi Münir Karaloğlu “Vatandaşa güler yüz göstermek bütün kamu kurumlarının şiarı olması gerekir. Bizim için aslolan vatandaş memnuniyetidir. Bizim için devlet için, devlet memuru için aslolan odur” dedi.

Tapu ve Kadastro Van XV. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı personel Elit World Otel’de 3 günlük eğitim seminerine alındı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan kurumun çalışmalarını anlatan belgesel izlettirildi. Eğitim seminerine katılan Van Valisi Münir Karaloğlu da bir konuşma yaptı. Semineri düzenleyenleri tebrik eden Karaloğlu, yapılan bu seminerin, eğitim çalışmasının vatandaşa sunulan hizmet kalitesinin artmasına vesile olması temennisinde bulundu.

 

-“TÜRKİYE’DE VATANDAŞIN EN FAZLA MUHATAP OLDUĞU İKİ KURUM VARDIR”


Türkiye’de vatandaşın en fazla muhatap olduğu kurumların başında iki kurumun geldiğini anımsatan Karaloğlu, “Bunlardan bir tanesi Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlükleri, diğeri ise tapu müdürlükleridir. Bunlardan bir tanesi bizim kendimizle ilgili. Kendimizin kaydı ile ilgili canımızla ilgili. Bir tanesi de mallarımızın tescilinin kaydının yapıldığı tapu müdürlükleri. Yani bir taraftan canın kaydını yapan nüfus müdürlükleri, bir taraftan da malın kaydını yapan tapu müdürlükleri. Vatandaşımızın en çok uğradığı iki devlet dairesidir. Bundan 10 yıl önceye gittiğimiz zaman yine vatandaşımızın en çok şikayet ettiği kurumlardan bir tanesi de maalesef tapu müdürlüklerimizdi. Fakat vatandaşlarımız arasında yapılan son anket çalışmasında yüzde 95’nin memnun olduğu ifade ediliyor. Bu iyi bir gelişme” dedi.

 

-“BİZİM İÇİN ASLOLAN VATANDAŞ MEMNUNUYETİDİR”


Vatandaşa güler yüz göstermenin bütün kamu kurumlarının şiarı olması gerektiğinin altını çizen Karaloğlu, şu hususlara dikkat çekti. “Bizim için aslolan vatandaş memnuniyetidir. Bizim için devlet için, devlet memuru için aslolan odur. Bu çalışmaların temelinde de bu vardır zaten. Eğitim sürekli şeydir. Okuldan mezun oldun, işe başladın. O bilgiyle biz 30 yıl 35 yıl hizmet edemeyiz. Dünya değişiyor, teknoloji gelişiyor. İnsanların beklentileri değişiyor. Bu yeni gelişmelere de hem kendimizi hem de çalışanlarımızı adapte etmemiz lazım. Onun için bu eğitimler çok önemlidir. Bugün Van Tapu Sicil Müdürlüğüne gittiğinizde vatandaşımız numaratörden sıra numarasını alır, oturur çayını kahvesini içer, eğer fotoğrafa ihtiyacı varsa foto kabininden şipşak fotoğrafını çektirir, sonra da sadece bir memurla muhatap olur işlemini bitirir ve gider. Şimdi bu noktaya gelmişiz”.

 

-“BİLİŞİM TEKNOLOJİSİNİN TÜM İMKANLARI VATANDAŞI MEMNUN ETMEK İÇİN KULLANILIYOR”


“Tapu müdürlükleri Türkiye’de şehirde zaten birçoğu ISO belgesi almış gerisi de almak üzere. Tapu müdürlükleri son 10 yılda yapılan modernizasyon çalışmasıyla bu noktaya gelmiştir. Bu memnun edici bir durumdur. Artık bilişim teknolojileri de sonuna kadar kullanılmaktadır. Artık tapuya gelmeden internet üzerinden de vatandaşımız sıra numarasını evinden bilgisayarın başından işinden alıp ondan sonra da tapuya gelebilir. Artık bilgisayarın bilişim teknolojisinin bütün imkanları da vatandaş memnuniyetini artırmak için, hizmetin kalitesini artırmak için kullanılıyor, kullanılmaya da devam edecek. Bugünkü toplantıda hem arkadaşlarımızın kişisel gelişimlerine yönelik seminerler olacak, hem kurumsal gelişime yönelik seminerler olacak, hem mevzuat, kurumu ilgilendiren mevzuatla ilgili çalışmalar olacak. Hedef ne? Hedef hizmet kalitesini artırarak, vatandaşı kurumdan memnun ayırmak”  

 

-“TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN KÖKÜ OSMANLIYA DAYANIYOR”


Seminerin açılışına katılan Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Davut Güney’de bir konuşma yaptı. Güney”Tapu Kadastro Genel Müdürlüğümüz 165 yıldır kökü Osmanlıya dayanan çok köklü bir kurum. Ülkemizin en eski kurumlarından birisi. Bu köklü kurumun ülkemizin en ücra köşesinde de birimi bulunmaktadır. Tapu Kadastro Genel Müdürlüğümüzün merkezi ve taşra olmak üzere özellikle taşra teşkilatlarımız bölge, kadastro müdürlüklerimiz ve tapu sicil müdürlüklerimiz olarak 1.065 birimle teşekkül 18 bin personelimizle ülkemizin değerli insanlarına hizmet götüren bir kurumuz. Tabi böyle bir kurumun hizmet sunumundaki günün şartlarına, zamanın şartlarına insanlarımızın beklentilerine uygun bir şekilde hizmetlerini sürekli geliştirebilmeleri için de bu gibi eğitimlere ihtiyacımız var. Özellikle modernizasyon projesi kapsamında geliştirilmekte, oluşturulmakta olan bu sürekli kurumsal gelişim projesiyle Türkiye genelinde bütün kurum çalışanlarımızı eğitime tabi tutmaktayız” diye konuştu.

Tapu ve Kadastro XV. Bölge Müdürü Cevdet Kılıç’ın da bir konuşmanın ardından eğitim seminerine geçildi. Seminere ayrıca Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Alper, Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer, İl Defterdarı Yüzel Özel, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ferit Dağdeviren kurum müdürleri, Tapu ve Kadastro XV. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı kurum müdürleri ve çok sayıda personel katıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com