VALİ KARALOĞLU, OKUL İNŞAATLARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, hayırsever iş adamları ve kurumlar tarafından yaptırılan okul inşaatlarında incelemelerde bulundu.

23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde Van`da meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından batıdaki işadamları gibi Vanlı hayırsever işadamları da olaya duyarsız kalmayarak yıkılan eğitim kurumlarını yeniden inşa etmek için kolları sıvadı. Vanlı hayırsever işadamlarından Yunus Gökçenay, merhum babası Yusuf Gökçenay adına 16 derslikli Van Bilim Sanat Merkezi, Abdurrahman Yörük ise 12 derslikli Gazi İlköğretim Okulu arsasına YTY İlkokul ve Ortaokulu yapmak için Van Valiliği ile protokol imzaladı. Temelleri atılan eğitim kurumlarının inşaatları tüm hızıyla devam ediyor. Vali Münir Karaloğlu da beraberinde Yardımcısı Zafer Coşkun, İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü M. Taha Al ile birlikte yapımı devam eden okul inşaatlarında incelemelerde bulundu.

 

-KARALOĞLU, BİLİM SANAT MERKEZİ MİMARİ PROJESİNİ BEĞENDİ


İlk olarak Merkez Öğretmenevi yerine Gökçenay Group tarafından yapılan Yusuf Gökçenay Van Bilim Sanat Merkezi inşaatında incelemelerde bulundu. İnşaatın mimarı Duygu Gökçenay ve Proje Müdürü Ahmet Uğurlu tarafından karşılanan Vali Karaloğlu’na, inşaatın son durumu hakkında bilgi verildi. Yapımına ağustos ayında başlanan ve yüzde 20’lik bölümü tamamlanan 16 derslikli Bilim Sanat Merkezi inşaatının statik ve mimari projesini inceleyen Vali Karaloğlu, piramidi andıran projeyi görünce de şaşkınlığını gizleyemedi. Mimar Duygu Gökçenay’a ‘Çok güzel bir proje hazırlanmış. Bu yapı tamamlandığında inanıyorum ki mimarisiyle diğer illerde yapılacak olan Bilim Sanat Merkezleri için örnek olacaktır.” dedi. Vali Karaloğlu, 2013 Eylül ayında eğitim ve öğretime açılması planlanan merkezin zamanında yetiştirilmesi için taşeron firma yetkilisinden, sezon sonuna kadar kaba inşaatın bitirilmesini istedi. İnşaat alanında kendisine ikram edilen çayı içen Vali Karaloğlu, çalışanlarla tek tek tokalaştıktan sonra YTY tarafından Serhat Mahallesinde yaptırılan okul inşaatına geçti.

 

-YTY İLKOKULU 20 GÜN SONRA EĞİTİME BAŞLIYOR


İşadamı Abdurrahman Yörük tarafından karşılanan Vali Karaloğlu, yapımına 2 ay önce başlanan ve 20 gün içinde eğitim ve öğretime açılması planlanan 12 derslikli okul inşaatını gezdi. Yörük’ten çalışmalarla ilgili bilgi alan Vali Karaloğlu, inşaatın da çok kısa süre içinde bitirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Okulu gezen ve işçiliği beğenen Karaloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır’a protokol gereği hem ilkokul hem de ortaokul olarak yapılan binanın sadece İlkokula dönüştürülmesini istedi. Binanın zemin kısmında bulunan anaokulu ve toplantı salonunu da gezen Karaloğlu, işçilerin ikram ettiği çayı içtikten sonra Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan ve 20 gün sonra bitirilmesi planlanan Cumhuriyet Lisesi inşaatında incelemelerde bulundu. Çalışmalarla ilgili yüklenici firma yetkilisinden bilgi alan Karaloğlu, son aşamaya gelinen okulun bir an önce bitirilmesini istedi.

 

-İSKELE İHL’NİN İŞÇİLİĞİNİ BEĞENDİ


Vali Münir Karaloğlu, okul inşaatlarındaki incelemelerine İnönü İlköğretim Okulu arsasına Hacı Ali Akın tarafından yaptırılan 18 derslikli ‘Hacı Ali Akın İlkokulu ve Ortaokulu’ inşaatına geçti. Yüklenici firma yetkilisi tarafından karşılanan Vali Karaloğlu, ince işçiliğin yapıldığı okul binasında incelemelerde bulundu. Yüklenici firma yetkilisinden, 20 Kasım’da bitirilmesi ve eğitim-öğretime başlanması planlanan okulun çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmalarının da aynı anda bitirilmesini isteyen Vali Karaloğlu, beraberindekilerle birlikte yapımı tamamlanan İskele Anadolu İmam-Hatip Lisesi’nde incelemelerde bulundu. Yüklenici firma yetkilisi Mahmut Köroğlu tarafından kapıda karşılanan Karaloğlu, yapılan çalışmaları inceledi. İşçiliği beğenen Vali Karaloğlu, koridorlar ve sınıflara kullanılan boyanın da diğer okullarda kullanılabileceği tavsiyesinde bulundu. Okulun konferans salonunu da gezen Vali Karaloğlu, yüklenici firma yetkilisinden, yoğun programlar sebebiyle buraya çok kaliteli bir ses düzeni kurmasını istedi. Vali Karaloğlu, ayrıca önümüzdeki yıl, okulun kalorifer sisteminin doğalgaza dönüştürülmesi için de müteahhit firma yetkilisi Mahmut Köroğlu’dan hibe sözü aldıktan sonra buradan ayrıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com