VALİ KARALOĞLU’NDAN ‘AĞIR ÇANTA’ UYARISI  

 
Van`da gerçekleştirdiği okul ziyareti sırasında öğrencilerin okul çantalarının ağırlığını kontrol eden Vali Münir Karaloğlu, çantaların ağır olduğunu görünce, Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır`ı uyardı.

Vali Münir Karaloğlu, kentte geçen yıl meydana gelen depremlerde ağır hasar gören İkinisan İlköğretim Okulu yerine emekli hemşire İfakat Yavuz tarafından yaptırılan Tev-İfakat Yavuz İlköğretim okulunda incelemelerde bulundu. Halen bazı bölümlerinde yapım çalışmaları devam eden okulda yüklenici firma yetkililerinden bilgi alan Karaloğlu, daha sonra derslikleri gezdi. Burada öğrencilerle sohbet eden Karaloğlu, okulun kimin yaptırdığını sordu. Öğrenciler hemşire İfakat Yavuz’un yaptırdığını söyleyince Vali Münir Karaloğlu, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. “İfakat teyzeniz okumuş, çalışmış emekli olmuş. Parasını biriktirmiş, sizi ve Van’ı hiç görmeden depremden hemen sonra Van sizin için senelerce biriktirmiş olduğu parayı götürüp Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) verdi. Türk Eğitim Vakfı da o parayla size bugün pırıl, pırıl tertemiz bir okul yaptırdı. Onun için İfakat hanıma çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Ardından okul bahçesinde bekleyen öğrencilerle ayaküstü sohbet eden Karaloğlu, İslam Çetin isimli öğrencinin sırtındaki okul çantasını kaldırarak ağırlığını kontrol etti. Karaloğlu, bu kez çantanın ağırlığını kontrol etmesi için bu kez yanında bulunan Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır`a verdi. Çocuklara gereksiz yük taşıtıldığını belirten Karaloğlu, kendi çocuklarının da okul çantasının ağırlığı konusunda sıkıntı yaşadığını söyledi.
İlkokuldaki öğrencilerin ağır çanta taşımaması için okul müdürleri ve öğretmenlerin uyarılması gerektiğini anlatan Karaloğlu, Sayılır`a bu konuda çalışma yapılması talimatı verdi.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com