VAN ESKİ CANLILIĞINA KAVUŞTU  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, deprem sonrasında ilde açılan işletmelere bir yenisi eklenen Çamlık Restorant’ın açılışına katıldı.


Van-Tatvan karayolu üzerinde yeni yapılan Çamlık Restaurant`ın açılışına katılan Vali Karaloğlu, ilde açılan bu tür iş yerlerini önemsediklerini belirterek, bir yerde açılan bu tür iş yerlerinin, o yöredeki yaşam kalitesiyle doğru orantılı olduğunu söyledi. Deprem sonrasında açılan bu tür iş yerlerini önemsediklerini vurgulayan Vali Karaloğlu, Van`da bu tür iş yerlerinin açılması, aynı zamanda deprem izlerinin silindiğinin bir göstergesi olduğunu söyledi. Vali Karaloğlu, "İlimizde dördüncü aydan sonra ekonomide bir canlanma meydana geldi. Bir ilde açılan eğlence yerleri ve bu tür iş yerleri, o yörenin yaşam kalitesi ile doğru orantılıdır. İlimizde de bu tür iş yerlerin açılması Van`ın kendine geldiğini gösterir" dedi.


Özellikle deprem sonrasında Van halkının böyle bir işletmeyi hak ettiğini belirten işletme sahibi Kadir Elitaş, "Daha önce hayalim vardı. Depremden sonra halkımız için güzel bir ortam hazırladığımızı düşünüyorum. Halkımızın da böyle bir güzelliği hak ettiğini düşünmesi lazım" dedi.
Üç bin metre karelik bir alana sahip olan restaurantın içinde kafe, şelale ve şark köşesinin bulunduğunu ifade eden Elitaş, restaurantın kendisine 1 milyon TL`ye mal olduğunu sözlerine ekledi.
Açılış törenine, Vali Yardımcısı Atay Uslu, Gevaş Kaymakamı Yusuf Güni, VATSO Başkanı Mirza Nadiroğlu, bazı kurum amirleri ve halk katıldı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com