VALİ KARALOĞLU, TÜMSİAD ŞUBESİ’NİN AÇILIŞINA KATILDI  

 
Vali Münir Karaloğlu, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TÜMSİAD) Van Şubesi’nin açılışına katıldı.

Tümsiad 53’ncü şubesini Van’da hizmete açtı. Açılış törenine, Van Valisi Münir Karaloğlu, Yardımcısı Hakan Alkan, TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert, TÜMSİAD’ın 52 şube başkanı, AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, Müsiad Van Şube Başkanı İsmail Say, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri ile sivil toplum örgüt temsilcileri katıldı.


Açılış sonrası konuşan Vali Karaloğlu, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen şube başkanlarını Van’da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Deprem sonrası Tümsiad’ın ülkenin dört bir yanında topladığı yardımları Van’a ulaştırdığını anımsatan Karaloğlu, “Bize yük olmadan yardımları Van’a, Vanlı depremzedeye ulaştırdıkları için bütün Tümsiad genel başkanına, şube başkanlarına ve tüm üyelerine ilin Valisi olarak çok ‘teşekkür’ ediyorum” dedi.
Toplumun her kesiminin örgütlenmesinin idarecilerin işini kolaylaştırdığına işaret eden Vali Karaloğlu, “İşadamları olarak sizin örgütlü hale gelmeniz, bir örgüt çatısı altında birleşmeniz, toplanmanız devlet olarak kamu olarak işimize geliyor. Örgütlü bir yapıyla çok daha kolay bir diyalog kurabiliyoruz. Sadece bir dernekle oturup konuştuğumuzda on binlerce üyesine de talebimizi, isteğimizi iletme şansına kavuşuyoruz. Artık üretim olmadan, büyüme olamayacağı, üretim olmadan istihdam sorunu çözülemeyeceği, üretim olmadan cari açığın kapatılamayacağı bir gerçek. Devlet üretimden çekildi. Üretimi o zaman kim yapacak? Üretimi iş adamı yapacak. Özel sektör yapacak. Sizler yapacaksınız. Nerede yapacaksınız, ülkenin her yerinde yapacaksınız. Artık son teşvik yasasından sonra bölgeye yatırım mazeretimizde kalmadı. 6’ncı bölge içinde yer alan Van’ımız bizim iddiamız odur ki, 6’ncı bölgenin en avantajlı ili Van’dır. İşadamları üretim yapacak ki insanımıza iş olsun. İşadamları üretim yapacak ki cari açık kapansın. İşadamları üretim yapacak ki kalkınma olsun, milli gelir seviyemiz yükseklere çıksın. Aslında işadamlarımızın yükü kamu görevlilerinden daha fazla. Allah onlara yardım etsin. Ben bugün 52 Tümsiad başkanının Van’da olmasını ve etkinliklere katılmasını önemsiyorum.  Onun için TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert’e ve şube başkanlarına teşekkür ediyorum. Van Şubesi’nin de hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah Tümsiad Van şubesi hayırlı işlere de vesile olur” diye konuştu. 


TÜMSİAD Genel Başkanı Dr. Hasan Sert ise, Van şubesini açmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getirdi. Doğu illerinde çalışmanın önemine değinen ve Doğu illerinin buna ihtiyaç duyduğunu vurgulayan Sert, bu bölgelere şubelerin açılması için yoğun çaba sarf ettiklerini kaydetti. Doğu’da bir çok bölgede bu gibi şubeleri açtıklarını ve açmaya da devam edeceklerini anlatan Dr. Sert, “Bu bölgelerdeki iş adamlarımızın önüne bir vizyon koyduk. Onların yollarının açılması için elimizden gelen her türlü imkanı sunduk. Batı illerindeki çalışmalar yolunda gidiyor ama buradaki boşlukları tamamlamanın gerektiğini hep düşündük. Van ili ile ilgili hedeflerimiz, hayallerimiz vardı. Buradaki insanımızın, vatandaşımızın, iş adamımızın boynunun büyük kalmaması için çalışmalarımızı hızlandırdık ve buraya geldik. Eğitim konusunda çalışmalarımız olacak. İzmit şubemiz burada Van’a ön ayak olacak. Biz İzmit’i Van’ın kardeş ili olarak ilan ediyoruz. Tüm şube başkanlarımız da buradalar. Tüm şube başkanlarımızı sadece şubemizin açılışı için değil, aynı zamanda her 3 ayda bir yaptığımız genel toplantımız için burada bir araya getirdik. Bu toplantıda yapılacak olan çalışmaları, sorunları, aksaklıkları istişare edeceğiz. Ardından Van için önemli olan fuara destek vereceğiz. Van şubemiz bizim için madalya olacak. Tüm şubelerimizin buraya odaklanması için çalışmalar gerçekleştireceğiz. Depremden, terörden yara almış olan Van ilinin yaralarının sarılması noktasında tüm şube başkanlarımızın bu toplantının burada yapılmasının daha iyi olacağı konusunda görüşleri bu yöndeydi. O yüzden biz de bugün buradayız. Buranın açılışını yaptıktan sonra yarın gideceğiz. Ama bu gidişimiz öyle kalmayacak. Sürekli Van iline gelip gideceğiz. Buradaki sevgi ortamının gelişmesi kalkınmanın olması için çalışmalarımızla burada olacağız ve gidip geleceğiz. Ben bu şubemizin açılışında bizleri yalnız bırakmayan başta Van Valisi Münir Karaloğlu başta olmak üzere tüm katılımcılara teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Van Şube Başkanı Göksal Yariz da kısa bir ‘teşekkür’ konuşması yaptı. Yapılan konuşmaların ardından  Vali Karaloğlu, Tümsiad’ın yeni şubesinin birimlerini gezdi. 

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com