ZAHİDE NİNE, ‘TEŞEKKÜR’ İÇİN VALİNİN YOLUNU KESTİ  

 
Van’ın Köprü Köyü’nde ikamet eden 75’lik nine köy yollarına asfalt döktüren Van Valisi Münir Karaloğlu’nun konvoyunu keserek ‘teşekkür’ etti.

Vali Münir Karaloğlu, 1 yıl önce köy gezileri sırasında Köprü Köyü’nden geçerken Zahide Çuvaş isimli bayan makam aracını durdurarak, stabilize olan köy yolunun asfaltlanmasını istemişti. Çuvaş’a ‘söz’ veren Vali Karaloğlu’nun talimatı üzerine Köprü Köyü’nün yolu asfaltlandı. Deprem sonrası yapılan çalışmaları yerinde görmek amacıyla köy gezilerinden dönen Vali Karaloğlu’nun yolu yine Zahide Çuvaş isimli bayan tarafından kesildi. Makam aracından inen Karaloğlu’nun boynuna sarılan ve öpen Zahide nine “Sayın Valim bizleri tozdan kurtarıp, yollarımızı asfaltlattırdığınız için çok ‘teşekkür’ ediyorum. Allah sizden razı olsun. Allah sizi hiçbir zaman darda bırakmasın. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, bakanlarımıza ve hepinize sürekli dua ediyorum. Hepiniz benim evlatlarımsınız. Allah her zaman yolunuzu açık etsin” dedi.

 

Zahide Çuvaş’ın sevinci karşısında mutluluğunu ifade eden Karaloğlu, “Geçen yıl Mayıs ayında bu köyden geçerken teyzemiz arabamı durarak bana dedi ki; ‘Kum taşıyan araçlardan dolayı bu yol toz toprak olduğu için benim de gözlerim kör oldu. Yolumuzu asfalt yapın’ demişti. Biz söz verip yollarını asfalt yaptık. Bugünde teyzemiz teşekkür için tekrar yolumuza çıktı. Bizde kendisine ‘teşekkür’ ediyoruz” dedi.


Zahide Çuvaş ile bir süre sohbet eden Vali Karaloğlu, asfaltlı yolu güle güle kullanmasını ve yeni yapılan evinin de hayırlı olmasını dileyerek oradan ayrıldı. Zahide Çuvaş, Vali Karaloğlu’nun ayrılışına kadar sürekli ellerini açarak konvoydakilere bol bol dua etmesi dikkat çekti.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com