BJK’Lİ VALİYE CİM-BOM FORMASI  

 
Beşiktaş kongre üyesi ve koyu siyah-beyaz taraftarı olan Van Valisi Münir Karaloğlu’na “Van İçin 1`iz" sosyal projesi kapsamında kente gelen Galatasaray Kulübü yöneticileri üzerinde ‘65’ numaralı ve isminin yazıldığı sarı-kırmızılı bir forma hediye etti.

Bir takım etkinliklerde bulunmak için Van`a gelen Galatasaray Spor Kulübü Sportif A.Ş. Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan, Kulüp üyeleri Sedat Doğan ve Emir Sarıgül ile Kulüp Direktörü Sinan Kalpakçıoğlu`nu makamında kabul eden Vali Karaloğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

 

 -“VAN’DA RENKLERİN KARDEŞLİĞİ VAR”


Karaloğlu, Van depreminden sonra 75 milyon milletin tüm fertlerinin Van için adeta yarıştığını belirterek, "Van`a yardım etmek için, Van`daki depremzede vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için ve oluşan olumsuz havayı düzeltmek için insanlarımız adeta yarıştılar. Önce maddi yardımlar geldi. Sonra depremzedelerimizin psikolojilerini düzeltmek için çalıştılar. Bugün Galatasaray Kulübü`nün burada olmasının, Van için, Van gençliği için ve Van`daki depremzedelerin moral ve motivasyonu için çok önemli olduğunu düşünüyorum" dedi. Vali Karaloğlu, sporun kardeşliğine inandıklarını vurgulayarak, "İki kızım var. Biri Galatasaraylı, biri Beşiktaşlı. Ben Beşiktaşlıyım. Ama bu gün Galatasaraylı olmaktan büyük zevk alıyorum. Renklerin kardeşliği var. Yaşanan depremde de bu kardeşliği gördük. Ben bu ziyaretlerinden dolayı Galatasaray Kulübü yönetici ve sporcularına teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Galatasaray Spor Kulübü Sportif A.Ş. Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan ise Van insanının gösterdiği ilgi ve alakanın takdire şayan olduğunu belirterek, sarı-kırmızılı ekibe gösterilen ilgiden dolayı Vali Karaloğlu’na teşekkür etti. Sarı-kırmızı ekibin Van’da yaşadığı anların çok özel bir gün olduğunu ifade eden Arıboğan ”Açıkçası Sayın Galatasaray Kulübü Başkanımız Ünal Aysan’ın liderliğinde, yönetim kurulumuz basketbolumuzun erkek takımı, bayan takımı ve tekerlekli sandalye takımıyla sezon açılışı yapması kararı aldığı zaman. Çok mutlu olmuştuk. Ama bu kadarını da hayal etmemiştik. Ayrıca bir teşekkürde sayın valimize. Bu süreçte bu seyahatimizin programlanmasında başta yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız olmak üzere onlara gösterdiği destek ekibiyle birlikte yardım, kolaylıklar bizi buraya daha sık gelmeye cesaretlendirdi. Hakikaten hepimiz Van için 1’iz diye düşünüyoruz. Buralarda spor motivasyonunu artırmak istiyoruz. Galatasaray Türkiye’nin kulübüdür. Renklerin kardeşliğine de tamamıyla katılıyoruz. Sporda kardeşlik, centilmenlik, fair play esastır. Huzur içinde maçların oynanması esastır. Bunu da kamuoyuna bir kez daha hatırlatıyoruz. Açıkçası bu bölgeden daha fazla sporcu çıkması için, gençlerimiz çocuklarımızı, ailelerimizi spora daha çok motive etmek için biz Galatasaray olarak buna benzer sosyal sorumluluk projeleri her şeyi yapmaya hazırız. Bunun bir başlangıç olduğunun mesajını vermek istiyorum. Kulübümüzün, takımlarınızın programları dahilinde bunu yaygınlaştırmayı planlıyoruz. İnşallah Olimpiyata aday olan Uluslararası spor organizasyonlarının vazgeçilmezi olan Türkiye büyüyen gelişen, yükselen yıldızı Türkiye’nin sporunun da hak ettiği olması için Galatasaray olarak üzerimize düşen her şeyi yapma sözünü de veriyorum” ifadelerini kullandı. 

 

 

-VALİ KARALOĞLU’NA SARI- KIRMIZILI FORMA


Karşılıklı konuşmaların ardından Galatasaray Spor Kulübü Sportif A.Ş. Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Lütfi Arıboğan, Vali Karaloğlu`na adının yazılı olduğu 65 numaralı Galatasaray formasını hediye etti. Vali Karaloğlu ise anlamlı ziyaretlerinden dolayı Arıboğan`a üzerinde Van Kedisi resminin yer aldığı porselen tabak hediye etti. Sıcak bir ortamda geçen ziyaret sonrası Vali Münir Karaloğlu, Galatasaray Basketbol Şubesi’nin Van’daki sezon açılış programına katıldı. Galatasaray Kulübü`nün ziyareti sırasında Vali Yardımcısı Mehmet Yüzer ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Aslan Sinir`de hazır bulundu.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com