VALİ KARALOĞLU, GÜRPINAR BELEDİYESİ’NİN AÇILIŞLARINA KATILDI  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, Gürpınar Belediyesi tarafından yenilenen hizmet binası, yapılan köprüler ve alınan iş makinelerinin açılış törenine katıldı.

Gürpınar Belediyesi önünde düzenlenen tören Vali Münir Karaloğlu’nun gelişi folklor ekipleri tarafından karşılandı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından bir konuşma yapan Gürpınar Belediye Başkanı Fuat Yaşar Atan, belediyeyi borç batağı içinde devraldıklarını hatırlatarak, şimdi ise borçsuz ve yatırım yapan bir belediye haline geldiklerini söyledi. Atan, “Birkaç yıl önce personellerine aylarca maaş ve ücret ödeyemeyen, bütçesindeki aktif değerlerin hacizle satılmış olduğu, banka hesapları ve gelirlerinin tamamı rehinli olduğu, yatırım gibi bir konudan bahsedilmediği, borç stokunun birkaç yıllık gelirden fazla olduğu, belediyeciliğin temel hizmetlerinin dahi verilmediği bir belediye devraldık. Ama şükürler olsun ki bugün, borçlarını ödeyen ve bugün itibari ile devlet dahil hiçbir yere tek bir kuruş borcu olmayan, iş makine parkını yenilemiş, bütün borçlarını zamanında ve disiplinli olarak yapan ve her geçen gün yatırım harcamalarına daha fazla pay ayıran, belediyenin her bir kuruşlunu tüyü bitmemiş yetimin hakkı olduğu bilinci ile hareket eden, kaynaklarını etkin ve şeffaf bir şekilde kullanan bir belediye olmanın haklı gururunu taşıyoruz. Biz gelecek seçimlere değil, gelecek nesillere çalışıyoruz” dedi.

 

-“TERÖRÜN GÜNDEMİNE MAHKUM OLMADAN HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Gürpınar Kaymakamı Nurullah Kaya da konuşmasında, ilçede zor şartlarda hizmet verdiklerini, ancak belediye dahil tüm kurumların birlikte çalışmasından dolayı hizmetlerin ahenk içinde devam ettiğini söyledi.  Daha sonra bir konuşma yapan Van Valisi Münir Karaloğlu ise, hiçbir olay ve hiç kimsenin vatandaşlara yapılan hizmetten alıkoyamayacağını belirtti. Karaloğlu, “Bildiğiniz gibi dün Bingöl’de silahsız ve sivil olarak izin dönüşü evlerine giden askerlerimiz şehit edildi. Bu şehitlerden bir tanesi de Gürpınarlı. Öncelikle herkese başsağlığı dileyerek sözlerime başlamak istiyorum. Maalesef bugün çok mutlu olmamız gereken bir günde bile ağzımızın tadını kaçırtan, huzurumuz bozan bu tür olaylar da devam ediyor. Ama biz terörü gündemine mahkum olmadan bir taraftan da halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Hiç kimse, hiçbir olay bizim halkımıza hizmet etmekten alı koyamaz. Belediyenin yapmış olduğu bu güzel hizmetlerden dolayı emeği geçenleri kutluyorum. Hizmetlerin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmalarından ardından Vali Münir Karaloğlu, İlçe Kaymakamı Nurullah Kaya, Belediye Başkanı Fuat Atan, Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mirza Nadiroğlu ve kurum amirleri tarafından yenilenen belediye hizmet binasının açılış kurdelesini kestiler. Binayı gezen ve Başkan Atan’dan bilgi alan vali Karaloğlu, daha sonra Hoşap çayı üzerinde bulunan, özellikle öğrenci servislerinin geçiş güzergahında bulunan 2 köprü ve yeni alınan ekskavatör iş makinesinin bağlanan kurdeleler tek tek keserek açılışlarını gerçekleştirdi. Karaloğlu, yeni alınan ekskavatörün direksiyonuna geçti ve aracı bir süre kullandı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com