ÖNCE KÖY KAHVALTISI SONRA İNŞAAT DENETİMİ  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karagündüz Köyü’nde verilen sabah kahvaltısının ardından depremzede vatandaşlar için Evini Yapana Yardım (EYY) projesi kapsamında yapılan inşaatlarda denetim yaptı.

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen flamingo festivaline katılmak üzere Erçek Beldesi`ne bağlı Karagündüz köyüne giden Vali Karaloğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, Karagündüz Köy Muhtarı Özer Polater’in verdiği sabah kahvaltısına katıldı. Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Van Milletvekili Burhan Kayatürk, Vali Yardımcısı Mehmet Özel, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Nurettin Alkan, İl Emniyet Müdürü Ümit Yurdakul ve çok sayıda davetlinin katıldığı kahvaltının ardından Vali Karaloğlu, EYY modeli ile yapılan inşaatları denetledi. Betonu yeni atılan bir evde incelemelerde bulunan Vali Karaloğlu, inşaatı yapan yüklenici firma yetkilerine betonu kaç gün suladıklarını sordu. 3-4 gün cevabını alan Karaloğlu, sürenin yeterli olup olmadığını tekrar sorunca yeterli cevabını aldı. Bu arada evin temel betonunu inceleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, betonun kaliteli olmadığını söyledi. Sıkıştırılmadan döküldüğünü anlatan Karaosmanoğlu, "En önemli olan temeldir. Temel dökülürken vibratör kullanılmadığı için böyle kaldı. Bu suyu alır içine. İçindeki demir oksitlenir kısa sürede. 5, 10 ve de 20 yılda biter bu. Niye yüz yıl, yüz elli yıl devam etmesin bu. Bir küçük vibratör olsa betonu sıkıştıracak. Beş kuruş daha emek vereceksin buna. Çokta bir şey değil bu. Ne kadar güzel binalar yapılıyor" dedi.


Vali Karaloğlu ve Belediye Başkan Karaosmanoğlu,  kendisiyle hatıra fotoğrafı çektirmek isteyen vatandaşlarla ziyaret anısına objektiflere verilen pozun ardından flamingo festivalinin yapılacağı alana geçtiler.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com