VALİ KARALOĞLU’NDAN ESNAFA ‘GEÇMİŞ OLSUN’ ZİYARETİ  

 
Van Valisi Münir Karaloğlu, Sebze hali kavşağında freni arızalanan kamyonun çarpması sonucu işyerleri ağır hasar gören esnaflara ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundu.

Dün akşam 21:00 sıralarında meydana gelen 1 kişinin ölümü 11 kişinin de yaralanma haberini bir toplantıda öğrenen Vali Karaloğlu, beraberindeki emniyet yetkilileriyle birlikte hemen olay bölgesine gitti.  İş yeri sahiplerine ``geçmiş olsun`` dileğinde bulunan Karaloğlu, daha sonra emniyet yetkililerinden kazayla ilgili bilgi aldı. Kazaya neden olan kamyonu inceleyen Karaloğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde feci bir kaza haberi aldıklarını belirtti.


Karaloğlu, kazada bir kişinin yaşamını yitirdiğini, sürücü Öner dışında 10 kişinin yaralandığını ifade ederek, ``Kazanın akşam saatlerinde olması ve belediyenin yoldaki çizgi çalışması nedeniyle caddenin trafiğe kapalı olması daha büyük bir felaketi önlemiş. Bu kazada daha büyük sonuçlar olabilirdi. Ucuz atlatılmış bir kaza olarak bakıyoruz`` dedi. Kamyonun freninin arızalanması sonucu üzerindeki yük ile önüne kattığı araçları metrelerce sürükleyerek iş yerlerine girdiğini anlatan Karaloğlu, ``Önüne ne katmışsa almış gelmiş. Hepimize geçmiş olsun`` diye konuştu.


Ekiplerin bölgede yaptığı incelemenin ardından kazaya neden olan kamyonun üzerindeki arızalı kamyon ile arkasındaki minibüs, çekici yardımıyla olay yerinden kaldırıldı.

 

-ANNESİ İLE ALIŞVERİŞ YAPIYORDU


Bu arada, kazada yaşamını yitiren 8 yaşındaki Veysel Yılmaz`ın, annesi Atiye Yılmaz ile manavda alışveriş yaptığı sırada kamyonun çarpması sonucu olay yerinde yaşamını yitirdiği öğrenildi. Kazada, sürücü Öner ile Atiye Yılmaz, Hakan Çeliker, Abdulbari Tekke, Mehmet Alcan, Cemal Kaya, Şefik Akbulak, Medeni Karanmak, Zeynep, Gülşen ve Nihat Avşar yaralandı. Hastanelere kaldırılan yaralıların tedavisi sürüyor.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com